A może swoją pierwszą komodę do domu wykonasz sam? Spróbuj już teraz!

Jeśli pogapisz się po sklepach meblowych, możesz doznać wrażenia iż ceny mebli są dużo za wysokie w stosunku do gatunku. Nawet mały regał z prostej płyty wiórowej może kosztować majątek. Jeśli masz odrobinę miejsca w piwnicy i zdolność do majsterkowania, z pewnością uda ci się własnoręcznie stworzyć sporo piękniejsze półeczki za fragment ceny tych które oferowane są w sklepie.
Jeśli porozglądasz się po sklepach meblowych, możesz zaznać wrażenia iż ceny mebli są o wiele za wysokie w stosunku do jakości. Nawet malutki regał z prostej płyty wiórowej może kosztować sporo. Jeśli masz trochę miejsca w piwnicy a także smykałkę do dłubania, z pewnością uda ci się samodzielnie zrobić sporo piękniejsze półeczki za kawałek wartości tych które oferowane są w sklepie.

Ponadto twoje meble będą doskonale dopasowane pod względem rozmiarów. Co więcej – tworzenie regałów to ciekawa zabawa. Z pewnością dobrze zrobi Ci trochę ruchu oraz wysiłku fizycznego.

płyta stolarska

Autor: Matt
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie możesz tracić czasu na tworzenie własnego projektu, możesz skorzystać z pojemności internetu. W sieci dużo osób umieszcza już gotowe projekty mebli, dzięki czemu jesteśmy w stanie od razu zamówić płyty w dobrych rozmiarach. Płyty wiórowe to jedno z odpowiedniejszych i niedrogich rozwiązań. Aby kupić płyty wybieramy się do hurtowni wraz z kartką z rozrysowanymi meblami a tam wyszukujemy interesujące nas okleiny. Okleina musi być z PCV (Metal-Plast: metal-plast.pl/), ponieważ ten wariant jest bowiem najbardziej mocny.

Płyty stolarskie (polecam skorzystanie z usług stolarza z Wrocławia) zakwalifikowane są obok sklejki do najstarszych półfabrykatów wykorzystywanych w przemyśle meblarskim- płyty stolarskie oferta. Płyty te posiadają zbliżoną budowę do sklejek. Stworzone się one z warstwy środkowej a także warstw zewnętrznych zwanych fornirami. W przeciwieństwie do sklejki płyta stolarska cechuje się mniejszym ciężarem. Wyrób tego rodzaju płyt ma głównie za zadanie wyrównanie naprężeń powstających pod wpływem pęcznienia a także kurczenia się drewna, a dzięki temu otrzymanie produktu o lepszej podatności na odkształcania.

prace stolarskie, stolarz

Autor: Marco Enzo Squillacioti
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy już posiadamy nasze materiały potrzebujemy jeszcze fragmentów mocujących. Są to kołki meblowe i zaślepki w barwie takiej samej jak okleina. Gdy tworzymy szafkę z drzwiczkami, musimy jeszcze kupić fronty oraz zawiasy mocujące.

Skręcanie mebli to głównie męskie hobby. Mamy satysfakcję ze zbudowania mebli praktycznie od zera. Przyoszczędzamy również pieniądze. Jeśli nas to hobby zainspiruje to możemy zająć się tym zawodowo i co ważne możemy zarabiać.