Aranżacja niedużego salonu – co na okna?

Wybór dostępnych na rynku dekoracji okiennych przyprawić może o zawrót głowy. Ciężkie zasłony, eteryczne firany, rolety – na co postawić?
Ozdoby okienne stanowią idealne wykończenie pomieszczenia jak też często w dużym stopniu wpływają na jego styl.
Wybór dostępnych w sprzedaży ozdób okiennych przyprawić może o ból głowy. Ciężkie zasłony, eteryczne firany, rolety – na co się zdecydować?
Okienne ozdoby stanowią świetne wykończenie wnętrza oraz często w ogromnym stopniu oddziałują na jego charakter.

Dodatkowo mogą wizualnie powiększyć czy też zmniejszyć pomieszczenie a także, rzecz jasna, zdecydować o ilości światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia. Delikatne barwy: białość, beże, szarości powodują, że nieduże pomieszczenie wydaje się bardziej obszerne. Brak zdecydowanych odcieni oddziałuje na harmonijny Wystrój wnętrza, pozwala otrzymać wrażenie ładu jak też porządku. Subtelne okienne dekoracje (Polecam hurtownia szkła dekoracyjnego) jedynie intensyfikują ów efekt. Malutki salon to nie najlepsze miejsce dla ciężkich się zasłon. Całkowicie obciążą one niewielkie pomieszczenie jak też pozbawią je lekkości. Alternatywą są lekkie, subtelne firanki z materiałów takich jak woal, organza bądź tiul. Naturalnie, panuje tu dobrze znana reguła powiększania pomieszczenia za pomocą jasnych barw. Biały kolor sprawia, że ściana „oddala” się od patrzącej nań jednostki. Dzięki temu malutki salon jest jasny oraz bardziej przestronny niż jest faktycznie. Firanki makarony jak też zasłonki powinny być tak dobrane, ażeby wpuszczały do salonu jak najsporzej słońca.
sposób

Autor: home&you
Źródło: home&you
Niekoniecznie powinniśmy kupić firanki w kolorze białym – identycznie dobrze sprawdzi się szarość lub jasny błękitny.

Jak to działa? Jasne barwy sprawiają, że obiekt wydaje się oddalony, przez co całe pomieszczenie zdaje się bardziej przestronne. Zwiewne, przepuszczające blask materiały dekoracyjne staną się oryginalną ozdobą aranżacji, a równolegle nie obciążą małego salonu.