Aranżacja wnętrz własnego lokalu, to czas budowy, wymagający szczególnego zaangażowania

Wywołuje także najwięcej emocji. Dom postawiony, jesteśmy tuż tuż od najważniejszego celu. Ale przed nami jeszcze niemały wysiłek i nie łatwe decyzje do podjęcia.
Powoduje także najwięcej polemik. Dom postawiony, jesteśmy blisko najważniejszego celu. Jednocześnie mamy przed sobą nadal niemały wysiłek i trudne decyzje do podjęcia.

farba kredowa

Autor: ABRA
Źródło: ABRA
Z dziwną zazdrością w takich chwilach wspominamy poprzednie czasu, gdy na rynku z tzw. wykończenia wnętrz dostępne było jedynie jedno najlepsze rozwiązanie, jeśli tyko udało nam się je nabyć. Dziś wielość i kreatywność nie ma praktycznie granic.
klej

Autor: Sylvain L.
Źródło: http://www.flickr.com
meble stanowią podstawowe wyposażenie naszych domów. Jakże często chcemy aby były one wyjątkowe i oczarowywały. Z pomocą przychodzi nam farba (zobacz farba sahara) kredowa. Przestarzałe meble z drewna często stoją w naszych strychach, ponieważ są tak porządne, że szkoda je wystawić do zabrania. Farba kredowa oferuje nam możliwość przemalowania niemalże wszystkiego: mebli, blatów, kredensów, elementów metalowych. Uzyskujemy za jej pomocą efekt całkowicie naturalny i naprawdę estetyczny. Niedowiarkom polecamy choćby fotografie w internecie, gdzie amatorzy popisują się niezwykłymi przemianami własnych mebli. Wytwórcy farb kredowych powstają jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki, w związku z tym warto przed zakupem poczytać opinie na ich temat. Polegajmy na znanych markach oraz pytajmy o atesty.
podłoga drewniana

Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Źródło: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
Kolejnym przykładem nowatorskiego podejścia w aranżacji jest trawertyn. Wewnątrz domu zaleca się stosowanie trawertynu wypełnionego i wypolerowanego. Stosujemy go przy podłogach oraz na ściany wewnętrzne. Może też być ułożony w łazience.

Należy jednak mieć na uwadze, że, zanim zadecydujemy się na jego zakup, potrzebuje on jeszcze obróbki, albo zdecydujemy na jego imitatorstwo. Trawertyny jeszcze do niedawna popularne były jedynie w egzotycznych krajach. Dziś błyskawicznie zyskują zwolenników również w Polsce.