Bezpieczny plac zabaw, czyli o co zadbać, jeśli nasze maluchy mają bawić się spokojnie

Bezpieczny rozwój dziecka jest priorytetem stawianym sobie przez każdego rodzica. Jeżeli ty także masz pociechę, zapewne zabiegasz, aby twojemu brzdącowi niczego nie zabrakło i by nigdy nie był wystawiony na niebezpieczeństwo, więc nabywasz np. specjalne osłony na gniazdka elektryczne.
Bezpieczny rozwój maluszka to priorytet stawiany sobie przez każdego rodzica. Jeśli ty też masz pociechę, z pewnością dbasz, by twojemu szkrabowi niczego nie brakowało i aby nigdy nie był narażony na niebezpieczeństwo, dlatego kupujesz np. specjalne osłonki na gniazdka elektryczne.

Identycznie jest z zabawą – niejednokrotnie wybieramy zabawki edukacyjne oraz staramy się chodzić z dzieckiem na plac zabaw, by uczyło się kontaktów z rówieśnikami i mogło bawić się na świeżym powietrzu. Jednakże nie każdy plac zabaw jest bezpieczny – w jaki sposób sprawdzić czy właśnie ten ulokowany obok naszego domu spełnia wyznaczone standardy?
plac zabaw

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami wystarczy już pierwszy rzut oka – jeżeli wszędzie widzisz śmieci, nie tylko papierki, lecz co gorsza – szkło, to powinna być pierwsza i ostatnia wizyta w niniejszym miejscu. Jeżeli wszystko wydaje się być dobrze, zobacz czy przy wejściu wisi regulamin oraz dane kontaktowe do właściciela. Kolejnym ważnym elementem są nawierzchnie na plac zabaw, które powinny dawać bezpieczeństwo także kiedy maluch spadnie z huśtawki Szczególnie powszechne nawierzchnie to syntetyczna guma, piasek, jak również wiór drzewny. Wyjątkowo niebezpieczną z kolei nawierzchnią jest beton. Trawa także nie jest najlepsza, ponieważ gdy tylko zacznie padać deszcz, zamiast przyjemniej trawki zrobi się błoto, na jakim tylko można się poślizgnąć. Oprócz tego trzeba skontrolować wszystkie znajdujące się na placu zabaw urządzenia – nie mogą być zepsute, powyginane czy z rdzą. Czasem klej do drewna bądź do plastiku puszcza i może się okazać, że maluszek szybciej się zadraśnie, niż będzie się szczęśliwie bawić .

plac zabaw

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli na placu zabaw jest piaskownica, piasek powinien być czysty, nie mieć żadnych śmieci i robactwa. I na koniec zupełnie nie najmniej istotna sprawa, a całkiem przeciwnie – plac zabaw ma mieć ogrodzenie, by nasze maluszki nie wybiegały poza jego teren podczas zabaw, lecz nie wyłącznie. Ogrodzenie zabezpiecza również przed wejściem np.

Wciąż masz wielkie kłopoty ze znalezieniem interesującej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje (https://lipinscy.pl/), one na pewno Cię nie rozczarują.

psów, które mogłyby zanieczyszczać piaskownicę. Plac zabaw to znakomite miejsce dla maluszków, naturalnie jeśli jest bezpieczny. Dzieci mogą bawić się tutaj całymi dniami, aby potem zmęczone, ale też szczęśliwe poszły spać od razu po wieczornej kąpieli oraz czytaniu. Dowiedz się więcej: Interchemol S.A.