Sektor nieruchomości w Polsce

Aktualnie w naszym kraju sprzedawanych jest coraz więcej mieszkań. Czasem, w którym zauważa się największą sprzedaż mieszkań jest lato. Znaczną większość tych inwestycji dokonuje się w obrębie dużych aglomeracji lub też na ich obrzeżach.
W dzisiejszych czasach w Polsce sprzedawanych jest coraz więcej mieszkań. Czasem, w którym notuje się największą sprzedaż mieszkań jest lato. Większość z tego rodzaju inwestycji dokonuje się w obrębie dużych aglomeracji miejskich bądź też na ich obrzeżach.

Migracja ta połączona jest z przemieszczaniem się osób, które poszukują pracy lub też miejsca zamieszkania na czas studiów.

W Polsce jest kilka miast, które są typowymi ośrodkami dla studentów – przykładowo Warszawa czy Kraków, w których ceny mieszkań rosną w zależności od sezonu oraz ilości osób zaczynających bądź kontynuujących studia.

nieruchomości

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

W październiku widoczny jest wzrost cen niewielkich mieszkań (więcej). Największe sumy za wynajmowanie mieszkania trzeba zapłacić w Warszawie, to właśnie tam ceny mieszkań osiągają najwyższe stawki. Jeżeli zamierzamy natomiast kupić mieszkanie, to za metr kwadratowy trzeba tam średnio zapłacić 7766 zł. Najbardziej atrakcyjne pod względem ceny mieszkania możemy znaleźć w Szczecinie, gdzie zapłacimy za metr kwadratowy średnio 4684 zł. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość ludzi, zaczyna się budować całe osiedla mieszkalne, które pełnią funkcję nie tylko miejsca zamieszkania. Powstają ogromne kompleksy, które świadczą szeroką gamę usług – od sklepów spożywczych po kosmetyczkę czy przedszkole.

Współcześnie również deweloperzy we Wrocławiu mają szerokie pole do popisu. Jest to wynikiem głównie nieustannie rosnącej popularności Wrocławia jako miasta sprzyjającego studiowaniu. Coraz więcej ludzi wybiera wrocławskie uniwersytety, a później zauroczeni pięknem tego miasta częstokroć decydują się na to, by osiąść tam na stałe.

Nie bez znaczenia są także ceny mieszkań (odnośnik do strony) i wynajmu, które są mniejsze niż np. w Krakowie czy Warszawie.

Podsumowując Polska jest krajem rozwijającym się, w którym z roku na rok rośnie ilość inwestycji związanych z nieruchomościami. Niezwykle prężnie rozwijają się duże miejscowości takie jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Tereny miejskie nieustannie rozrastają się o sąsiadujące z nimi obszary, które stanowią najlepsze okazje dla deweloperów. W ten sposób budowane są całe kompleksy podmiejskich osiedli, możliwych do zasiedlenia przez młodych ludzi.