W Polsce jest kilka miast, które są typowymi ośrodkami dla studentów – przykładowo Warszawa czy Kraków, w których ceny mieszkań rosną w zależności od sezonu oraz ilości osób zaczynających bądź kontynuujących studia.

W październiku widoczny jest wzrost cen niewielkich mieszkań (więcej). Największe sumy za wynajmowanie mieszkania trzeba zapłacić w Warszawie, to właśnie tam ceny mieszkań osiągają najwyższe stawki. Jeżeli zamierzamy natomiast kupić mieszkanie, to za metr kwadratowy trzeba tam średnio zapłacić 7766 zł. Najbardziej atrakcyjne pod względem ceny mieszkania możemy znaleźć w Szczecinie, gdzie zapłacimy za metr kwadratowy średnio 4684 zł. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość ludzi, zaczyna się budować całe osiedla mieszkalne, które pełnią funkcję nie tylko miejsca zamieszkania. Powstają ogromne kompleksy, które świadczą szeroką gamę usług – od sklepów spożywczych po kosmetyczkę czy przedszkole.
Współcześnie również deweloperzy we Wrocławiu mają szerokie pole do popisu. Jest to wynikiem głównie nieustannie rosnącej popularności Wrocławia jako miasta sprzyjającego studiowaniu. Coraz więcej ludzi wybiera wrocławskie uniwersytety, a później zauroczeni pięknem tego miasta częstokroć decydują się na to, by osiąść tam na stałe.
Podsumowując Polska jest krajem rozwijającym się, w którym z roku na rok rośnie ilość inwestycji związanych z nieruchomościami. Niezwykle prężnie rozwijają się duże miejscowości takie jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Tereny miejskie nieustannie rozrastają się o sąsiadujące z nimi obszary, które stanowią najlepsze okazje dla deweloperów. W ten sposób budowane są całe kompleksy podmiejskich osiedli, możliwych do zasiedlenia przez młodych ludzi.