Chcesz kupić lustrzankę? Sprawdź, jaki obiektyw musisz wybrać!

Często, mimo tego, że kupiliśmy lustrzankę, wychodzi na jaw, że potrzebujemy czegoś więcej. Stajemy przed decyzją związaną z zakupem nowego obiektywu. Interesuje cię Sigma 10-20? A może wcale nie wiesz, jaki obiektyw sprawdzi się w twoim przypadku? Na wstępie warto podkreślić, że jeśli zamierzamy kupić obiektyw do lustrzanki, musimy przeanalizować, jakiego typu obiekty chcemy fotografować, a także jakie zdjęcia chcemy robić.
Często, mimo tego, że kupiliśmy lustrzankę, szybko przekonujemy się, że potrzebujemy czegoś więcej. Musimy zmierzyć się z decyzją związaną z nabyciem nowego obiektywu. Interesuje cię Sigma 10-20? A może zupełnie nie wiesz, jaki obiektyw sprawdzi się w twoim przypadku? Na początku musimy nadmienić, że jeśli chcemy nabyć obiektyw do lustrzanki, musimy rozważyć, jakiego rodzaju obiekty chcemy fotografować, a także jakie zdjęcia chcielibyśmy robić.

aparaty fotograficzne

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu kupione urządzenie w 100% spełni nasze oczekiwania, a jakość wykonywanych fotografii będzie satysfakcjonująca. Jeśli zamierzasz fotografować wnętrza i krajobrazy, zdecyduj się na obiektyw szerokokątny, jeśli interesujesz się fotografią reporterską, wybierz obiektyw standardowy. W przypadku portretów egzamin zda teleobiektyw. Powinniśmy mieć także na względzie, że ten sam obiektyw będzie dawał różne rezultaty, jeśli będzie założony w aparacie analogowym i inne, jeśli połączymy go z aparatem cyfrowym.

Jeżeli chodzi o obiektyw to można wymienić trzy kluczowe parametry, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów. Mowa o takich właściwościach: ogniskowa, maksymalny otwór względny oraz mocowanie. Kluczowe znaczenie ma pierwszy z wymienionych. Im lepszy, tym efektywniejsze pole widzenia. Istotna jest również jasność, jaką możemy określonemu obiektywowi przypisać.

lustrzanka
Opisywana jest ona za pomocą wartości przysłony. Jeśli zdecydujemy się na obiektyw jaśniejszy, będziemy mieć szansę zrobienia fotografii przy mniejszej ilości światła światła dzienne LED zastanego. Dzięki niemu łatwiej osiągnąć niewielką głębię ostrości. Jeżeli chodzi o mocowanie to ma ono wpływ na to, czy będziemy mieli możliwość podpięcia urządzenia do naszego aparatu. Jeśli decydujemy się na obiektyw tego samego producenta, od jakiego pochodzi nasz aparat, sprawa jest oczywista. Canon będzie pasować do Canona, a Nikon będzie świetnie współgrać z Nikonem. Dobrze jest mieć na uwadze, że obiektywy manualne mogą nie być kompatybilne z dzisiejszymi lustrzankami. Na przykład obiektyw Sigma 10-20 wyróżnia się solidnym wykonaniem i dużą trwałością – czytaj więcej. Ponadto gwarantuje obraz wysokiej jakości.