Ciekawy plac zabaw w przydomowym ogródku

Teren przy domu jednorodzinnym to doskonałe miejsce do urządzenia placu rozrywki dla naszych dzieci. Trzeba jednak rozważyć coś więcej niż standardowa bujawka czy piaskownica i zagospodarować część podwórka na niewielki park zabawy.
Przestrzeń przy domu jednorodzinnym to wymarzone miejsce do urządzenia terenu zabaw dla naszych pociech. Należy jednak przemyśleć coś więcej niż tradycyjna huśtawka lub piaskownica i zmienić część terenu na mini plac zabawy.

Pistolet do klejenia PKP 7,2 LI marki Bosch

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Gdy tylko powierzchnia terenu na to pozwala możemy urządzić niecodzienną przestrzeń do gry, a nawet małe boisko. Jednym z bardzo efektownych rozwiązań będzie urządzenie w ogrodzie imitacji morza wraz z częścią zatopionego statku. Przygotujemy je przy pomocy specjalnego podłoża, jakim jest np. tartan. Bardzo istotne jest dokładne przypatrzenie się wszystkim elementom wyposażenia takiej przestrzeni, ponieważ od nich zależy nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszego dziecka.

Najlepszym wyborem będą elementy wyprodukowane z drewna. Musimy jednak pamiętać, aby do ich instalacji używać dedykowanych preparatów, na przykład impregnat czy klej do drewna. Ten naturalny materiał to gwarancja wytrzymałości, solidności oraz odporności na zniszczenia i trudne warunki atmosferyczne. Jeśli bierzemy pod uwagę własnoręczny montaż elementów na pewno konieczny będzie wysokiej jakości klej do drewna, który solidnie złączy poszczególne detale. Do drewnianych powierzchni doskonały będzie klej poliuretanowy, który jest odporny na wysokie i niskie temperatury oraz wodę.

Powierzchnia placu gier nie może stwarzać ryzyka dla użytkowników, dlatego na pewno nie powinien to być beton czy kamień. Rozwiązaniem będzie trawa, jednak eksploatacja szybko ją osłabią, dlatego trzeba pomyśleć o trwałym i bezpiecznym podłożu.

Jeśli opisywana problematyka jest dla Ciebie pomocna, zobacz ponadto więcej szczegółów serwis klimatyzacji kielce tutaj – te informacje również nie mogą pozostać pominięte.

Wspaniale w tej roli nada się tworzywo tartan – trwałe na ścieranie i temperaturę tworzywo sztuczne.

Klej w sprayu tesa® EXTRA STRONG 60022

Autor: Tesa
Źródło: Tesa
Powierzchnia jest antypoślizgowa, a funkcje tworzywa pozwalają na uformowanie dodatkowych elementów dekoracyjnych, jak pagórki czy imitacje morskich wód. Powierzchnię można ułożyć własnoręcznie wystarczy do granulatu (rozdrobnionych zwulkanizowanych gumowych płyt) dodać kleje poliuretanowe i rozprowadzić powstałą substancję na przygotowanym podłożu. Tworzywo po zastygnięciu zamieni się w spójną i bezpieczną nawierzchnię bez złączeń.