Co dobrze jest stosować do najprostszych prac budowlanych? Jaki surowiec sprawdza się bez zarzutów?

Dla większości ludzi używanie betonu i zaprawy murarskiej odbywa się na etapie najprostszych prac, jak stawianie ogrodzenia. PO pierwsze musimy wybrać siatkę, następnie słup oraz drut naciągowy. Wszystko to musi być na pewno dobrze dopasowane z działką z konkretną wylewką z cementem. Kiedy to dobrze wykonamy jest szansa by złapać bakcyla budowniczego.
Dla sporej grupy osób stosowanie betonu oraz zaprawy murarskiej ma miejsce na etapie prostych prac, jak stawianie płotu. PO pierwsze musimy wybrać siatkę, potem słup oraz drut naciągowy. Te wszystkie rzeczy muszą być na pewno dobrze dopasowane z działką z konkretną wylewką z cementem. Gdy to dobrze wykonamy możemy załapać bakcyla budowniczego.

budowa

Autor: Eric.Ray
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób jednak dobrać najlepszą zaprawę? W marketach budowlanych jest bardzo dużo łatwych do przygotowania preparatów, jednak przy niektórych słupkach trzeba będzie użyć gotowy produkt od producenta, a jeśli ilość dołków jest spora, to może być tak, iż zapłacimy za ogrodzenie (zobacz Producent Anotis) więcej, niż wstępnie planowaliśmy. Sporo ludzi w takim momencie decyduje się na piasek. Trzeba wiedzieć, że to, co dodaje się do cementu w gotowych mieszankach będzie się różniło w zależności od potrzeb.

Kruszywa do zapraw wiec możemy podzielić na sztuczne oraz naturalne. Sztuczne powstają najczęściej z obróbki termicznej kruszyw mineralnych, dzięki temu tworzy się keramzyt. Naturalnymi kruszywami są piasek oraz rozdrobnione podłoże skalne, są dobre do różnorakich zadań, jak kruszywa do betonu . Powyższa klasyfikacja jest jednak uzależniona od grubości kruszywa. “Piaskiem” określamy to, co jest kruszywem pochodzenia naturalnego, spotykany jest w przyrodzie, ma różnorodną budowę i właściwości, w zależności od miejsca, z jakiego się go wydobywa. Grubość ziaren nie przekracza 2 milimetrów. Rzeczami, które wpływają na zmniejszenie wartości piasku są zanieczyszczenia materiałem organicznym, mogą to być korzonki, resztki roślinne albo ziemia.

kruszywo drogowe

Autor: Peter Craven
Źródło: http://www.flickr.com
Zanieczyszczają także małe cząsteczki mineralne w postaci pyłów. Dobrze jest, w związku z tym do zapraw murarskich oraz betonów dodawać kruszyw wypłukiwanych metodą naturalną, takich z rzeki i strumieni. Dobry jest także piasek oczyszczany w profesjonalnych miejscach obróbki kruszywa. Sprzedaż kruszywa w tym miejscu gwarantuje odpowiednią jakość Nie oznacza to przy tym, iż tak zwany piasek zasypowy nie znajduje zastosowania. Ze względu na dosyć niską cenę taki surowiec, który także jest zwany mułkiem jest odpowiednim kruszywem do obsypywania fundamentów, zabezpieczenia kabli czy rur gazowych. Dosyć ważną uwagą jest również to, jak piasek jest magazynowany, ponieważ wilgotny waży dużo więcej, co wpływa na to ile wydamy na niego pieniędzy.