Co gwarantuje odpowiednia klimatyzacja srerwerowni?

Centra danych i serwerownie z racji funkcjonowania i swej specyfiki, posiadają bardzo duże znaczenie dla większości spółek. awarie ich doprowadzić mogą do niezwykle dużych szkód albo sparaliżowania działania większej części instytucji.
Centra danych oraz serwerownie z racji działania oraz swojej specyfiki, mają niezwykle olbrzymie znaczenie dla większej części spółek. awarie ich doprowadzić mogą do niezwykle dużych szkód lub sparaliżowania funkcjonowania większej części organizacji.

pomoc

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Klimatyzacja serwerowni zapewnia ciągłość w pracy i jest bardzo ważnym zadaniem dla wszelkich elementów, które znajdują się w tego typu pomieszczeniu. Klimatyzacja serwerowni powinna odróżniać się od zwykłych klimatyzatorów niezawodnością oraz bezpieczeństwem. Systemy klimatyzacji w serwerowniach zapewnić powinny jak największe warunki pracy sprzętów prawie nieustannie przez 24H/D i przez cały rok niezależnie od zewnętrznych warunków. Za zadanie mają także usuwać kurz oraz nieczystości, które mogłyby mieć wpływ na pracę elektroniki.

Niniejszy artykuł ma ciekawe informacje na prezentowany wątek – jeśli masz ochotę zdobyć większą ilość wpisów, to odszukaj stronę (https://homeplaner.pl/home-start/), która opisuje podobne problemy.

Sam fakt nieustannej pracy sprawia, że wymogi dotyczące sprzętów klimatyzacyjnych, są dużo wyższe od typowych systemów, które używane są przeważnie sezonowo. Zastosowanie urządzeń zwykłych, które dostosowane są do pracy całorocznej, jest to wyjście ryzykowne oraz odznacza się jedynie pozorną oszczędnością. Serwerownia jest z reguły pomieszczeniem, które odwiedzane jest sporadycznie oraz należy tutaj zadać sobie pytanie co w przypadku awarii klimatyzatora, która niezauważona będzie przez konkretnego PRacownika dla przykładu w nocy lub w czasie weekendów. Uszkodzenie serwerów i przerwa w pracy takich serwerów może być fatalna.

widok - światło

Autor: EDUSPACES – przestrzenie edukacji XXI wieku
Źródło: http://www.flickr.com
Aby klimatyzacja serwerowni zapewniła najlepsze warunki i bezpieczeństwo nawet w wypadku awarii jakiegoś podzespołu oraz ciągłość pracy, należy odpowiednio je zaprojektować. Tego typu instalacja składać się powinna z co najmniej dwóch zestawów sprzętów. Każdy z takich zestawów powinien posiadać zdalną moc, aby samodzielnie zachować zadane właściwości w pomieszczeniu.

Bardzo istotna jest także właściwa sterująca Automatyka, która steruje wzajemną pracą sprzętów. W skrócie ta praca sprowadza się do sterowania naprzemienną pracą urządzeń dla przykładu w cyklu 12 godzinnym. Rozkłada to równomierne zużycie klimatyzatorów oraz wydłuża ich trwałość.