Co posiadasz w swoim gospodarstwie domowym? Czy psioczysz na niedobór, pragnąłbyś więcej? Czy w sumie jesteś zadowolony?

Co każdy z nas powinien posiadać? Na to pytanie bardzo trudno znaleźć odpowiedź, ponieważ każdy ma odmienne zamiłowania i rożne wymogi, a także oczekiwania. To, co dla jednej osoby będzie zwyczajnie podstawą, dla innej stanie się czymś dodatkowym, czymś co nie do końca było przewidziane. Takie różnice w zakresie stan posiadania możemy spotkać na niemal wszędzie, w każdej kulturze, pod każdą szerokością geograficzną. A jak to wygląda u nas?

Co każdy z nas powinien mieć na swoim? Na to pytanie nie jest łatwo odpowiedzieć, ponieważ każdy posiada inne upodobania i inne wymagania, a także aspiracje. To, co dla jednej osoby będzie zwyczajnie standardem, dla innej stanie się czymś opcjonalnym, czymś co niekoniecznie było zaplanowane. Takie różnice w zakresie stan posiadania możemy dostrzec na niemal wszędzie, w każdej kulturze, pod każdą szerokością geograficzną. A jak to wygląda u nas?

sprzęty małego AGD

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle można usłyszeć opinie, że tam, gdzie znajdziemy dużą liczbę bogaczy spotkamy także duży wskaźnik biedy. Oczywiście, ta opinia jest mocno naciągnięta, ponieważnawiązuje do realiów wybranychkrajów. Bardziej pasuje to do państw rozwijających się, gdzie pogoń za pieniędzmi, ciągła chęć powiększania swojego majątku sprawia, iż te różnice zdają się znacznie wyraźne. W krajach rozwiniętych jest za to bardzo silna klasa średnia i to do niej zazwyczaj dołączają ludzie z ambicjami.

Kiedy prezentowany wpis zostanie przez Ciebie przeanalizowany, kliknij również na inny pełny tekst (http://www.galerialucznik.pl/pl/menu/przybory-do-szycia/nici/nici-do-overlockow-694.html), który zawiera równie absorbujące treści.

Jednak, taki podział nie jest jednoznaczny, jeśli nie przeanalizujemy przeszłości konkretnego państwa.

My skupimy się na naszym kraju, w której nigdy w zasadzie nie było klasy średniej, bo jak się mogła rozwinąć, kiedy mieliśmy rozbiory, wojny, powstania i inne historyczne wydarzenia, które pochłaniały całą energię pokoleń. Nie mieliśmy okazji jak Anglicy czy Szwedzi rozwijać klasy średniej, bo ciągle musieliśmy radzić sobie z innymi trudnościami. Niestety, nie było ku temu okazji. Współcześnie żyjemy w kraju wolnym, więc jest szansa, że taka klasa się ukształtuje. Niemniej, są inne trudności – jak bezrobocie czy kłopoty demograficzne, które są coraz bardziej ważne. Niemniej, warto zdać sobie sprawę, że widać u nas zalążki tworzącej się klasy ludzi, których stać na coraz więcej (propozycje sprzętu małego AGD: polecam zerknąć).

Może nie są to żadne bogactwa, ale statystyczny mieszkaniec naszego kraju może sobie pozwolić na komfortowe wyposażenie mieszkania, telewizor, sprzęt AGD (np.: ), wakacje chociaż raz w roku i podstawowe potrzeby, jak zakup jedzenia. To oczywiście niezbędne minimum, które z roku na rok powinno być bardziej zadowalająca dla większej rzeszy osób. Miejmy nadzieję, że tak będzie, gdyż apetyt rośnie w miarę jedzenia, a nasz kraj zrobiło znaczny krok w stronę życia na wyższym poziomie. Teraz trzeba walczyć faktycznie o jeszcze lepsze wskaźniki gospodarcze, które będą miały wpływ na nasze życie.