Co takiego trzeba wiedzieć odnośnie żarówek led, a także czy warto zmienić tradycyjne żarówki na tego typu światło?

Zaledwie parę lat wstecz oświetlenie led było drogie i nie każdy był w stanie sobie na nie pozwolić. Obecnie sytuacja jednak zmieniła się i przybrała nieoczekiwany obrót a tradycyjne żarówki powoli znikają z rynku. Do tego stanu rzeczy przyłożyła rękę Unia Europejska oraz jej zaostrzone normy, odnośnie mocy żarówek.
Zaledwie kilka lat temu oświetlenie led było bardzo drogie i nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Obecnie sytuacja jednak zmieniła się i przybrała nieoczekiwany obrót a standardowe żarówki skutecznie tracą na popularności. Faktem jest, że znacznie do tego przyłożyła rękę Unia Europejska oraz jej zaostrzone normy, dotyczące mocy żarówek.

Taśma led

Autor: Martin Ilich
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie żarówki led kupić?
Wielu z nas zmuszonych zostało do rezygnacji z często używanych w naszym kraju „setek”, w związku z czym wielu z nas zdecydowało się na nowoczesne rozwiązania. A takim bez wątpienia są żarówki led, czy też taśma led smd 3528. Czy opłaca się jednak zamienić typowe żarówki na współczesne ledy? A może to tylko moda, która równie szybko, jak się pojawił przeminie?

Jakie są główne zalety posiadania światła led?
Do najistotniejszych zalet wspomnianego oświetlenia bez wątpienia trzeba zaliczyć ich ekonomiczność jak i trwałość. Nowoczesne ledy potrzebują wybitnie mało energii, dzięki czemu zapewniają o wiele mniejsze opłaty za prąd, dodatkowo ich wymiana będzie bardzo rzadka. Trzeba również dodać, że ich sprawność działania, czyli ilość dostarczanej energii przekształconej w światło dziennie jest na poziomie 80 – 95%. Standardowe świetlówki mają o wiele gorszy rezultat, klarujący się na poziomie między 5 – 10 %. Inną z zalet żarówki led jest możliwość wybrania kierunku światła, jesteśmy w stanie zogniskować promień światła bez konieczności zakupienia reflektorów.

Taśmy LED wysokiej jakości!
Jakie są kluczowe zastrzeżenia dotyczące światła led?
Poza licznymi plusami, z których wymieniliśmy zaledwie kilka, warto również napomknąć o minusach w stosowaniu tego typu oświetlenia. Istotną wadą zdaje się stosunkowo wygórowana cena, która jednak zwraca się po pewnym czasie, gdyż raz zakupiona żarówka będzie używana przez bardzo długi czas i przy tym okazuje się wybitnie oszczędna.

Następnym minusem będzie to, że diody wyświetlają więcej niebieskiego światła aniżeli inne oświetlenie, przez co czasami możemy odnieść wrażenie, że niektóre przedmioty są zrobione jakby z innych materiałów niż w rzeczywistości. Jak wszystko w życiu, tak samo diody led, posiadają zarówno wady, jak i zalety. Aczkolwiek te drugie wydają się być o wiele ważniejsze i bardziej atrakcyjne niż ewentualne utrudnienia. Inne informacje