Co trzeba wiedzieć o aromaterapii?

Polepsza nastrój, niweluje przykre dolegliwości, relaksuje. Możemy stosować ją w domku bądź w salonie SPA. Oto aromaterapia, w której wykorzystuje się naturalne olejki eteryczne.
Węch to jeden z najlepiej rozwiniętych oraz w największym stopniu czułych zmysłów.
Poprawia samopoczucie, niweluje dokuczliwe dolegliwości, relaksuje. Można stosować ją w domku albo w gabinecie SPA. Oto aromaterapia, w której stosuje się naturalne eteryczne olejki.
Węch jest jednym z najlepiej rozwiniętych a także w największym stopniu czułych zmysłów.

ekspert

Autor: Atlantic Groupe,
Źródło: Atlantic Groupe,
Jadalnia

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
To dokładnie on najszybciej przenosi do mózgu bodźce zewnętrzne. Ma też istotny wpływ na nastrój, postępowanie danej osoby. Niekiedy nawet nie przypuszczamy, iż to dokładnie zapach może być przyczyną gorszego samopoczucia. Dlatego też niezwykle często celem zrelaksowania się, używa się stosownych eterycznych olejków, perfum czy choćby świec zapachowych takich jak przykładowo Yankee Candle mały słoik o zapachu domowych, kremowych truskawkowych lodów, jaka wprowadzi Cię w świetny nastrój.

Aromaterapię od wieków stosuje się w zwalczaniu rozmaitych niedomagań. Powodzenie owej metody udaremnić może jednak doustne spożycie olejku eterycznego. Wtenczas w pokarmowym układzie może dojść do zmiany składu spożytej substancji. Ów sposób wykorzystywania aromaterapii jest realny tylko w homeopatii. Wówczas dana osoba zażywa środek, np. tabletki z domieszką olejku eterycznego. Aromaterapię można stosować na dwa sposoby – przez skórę jak też układ oddechowy. A więc olejki eteryczne można wcierać w skórę podczas masażu, dodawać je do wody w wannie, a nawet wykonywać kompresy z ich wykorzystaniem.

Ten artykuł ma ciekawe informacje na opisywany wątek – jeśli masz ochotę zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę apartamenty pogorzelica, która omawia zbliżone problemy.

Co więcej aromaterapię wykorzystuje się w inhalacjach.

Powinniśmy jednak mieć na uwadze, że węch najszybciej wychwytuje wszelakie wonie. Stąd też bez względu od metody zaaplikowania olejku eterycznego, to najpierw poczujemy jego zapach.