Co wpływa na ceny mieszkań w stolicy?

Warszawa, miasto stołeczne Polski, miejsce, w którym wiele osób znajduje stałe zatrudnienie i pragnie kupić mieszkanie. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo charakterystyczny i należy dobrze przygotować się do kupna lokum.
Warszawa, stolica Polski, miejsce, w którym wiele osób znajduje stałe zatrudnienie i chce kupić nieruchomość mieszkalną. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo nietypowy i trzeba dogłębnie przemyśleć zakup nieruchomości.

mieszkanie - kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszkania w Warszawie są znacznie droższe niż w pozostałych dużych miastach.

Pragniesz ciągnąć dalej ciekawą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj przeprowadzki wroclaw na kolejnej podstronie.

Za mieszkanie w centrum trzeba zapłacić naprawdę dużo, bez względu na to, czy interesuje nas nowe budownictwo, czy mieszkania w starym budownictwie. Najtańsze są inwestycje w dzielnicach peryferyjnych, ale jeżeli codziennie musimy docierać do pracy do centrum Warszawy, to należy przemyśleć, czy będą dla nas opłacalne trudne, długie dojazdy. Jeżeli chodzi o mieszkania Grochów wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, w ogóle mieszkania na Pradze są stosunkowo niedrogie, a przy tym mają atrakcyjną lokalizację, ponieważ dzielnica znajduje się niedaleko warszawskiego śródmieścia.

Warszawski rynek nieruchomości wciąż ulega rozwojowi. Co roku przybywa nowych inwestycji. Jeśli chodzi o mieszkania na Pradze, to dostrzegalny jest trend polegający na tworzeniu mieszkań dwupokojowych oraz apartamentowców o podwyższonym standardzie. Praga Północ posiada mieszkania w cenie blisko 7 tys. zł za mkw, Praga Południe ma propozycje o niemal 1000 zł drożej za metr. Jeśli chodzi o wygodne miejsce do mieszkania Grochów wydaje się dobrym wyborem, ponieważ w tej części Pragi możliwość cichego życia łączy się z dobrze rozwiniętą infrastrukturą miejską. Rozważając, czy bardziej opłaca się nabywać mieszkania nowe, czy z drugiej ręki, to również tutaj sporo zależne jest od lokalizacji. Im bliżej warszawskiego śródmieścia, tym większe ceny starszych mieszkań.

m3

Źródło: flickr.com

Miejmy na uwadze, iż nabywając mieszkanie w starym budownictwie, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, gdyż pokoje będą wymagać remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy zdecydować się albo na apartament w pełni zaaranżowany, albo na nieruchomość w stanie deweloperskim, w której sami zadecydujemy o tym, jak pomieszczenia będą wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena mieszkania, lecz także kwestia tego, przez jaki czas możemy zwlekać z wprowadzeniem się – poważny remont to inwestycja, która zajmie nam przynajmniej parę miesięcy.