Co zrobić, aby odkurzacz mógł być używany jako odświeżacz za około 1 zł?

Wszyscy uwielbiamy przebywać w schludnych i pachnących świeżością mieszkaniach. Zazwyczaj to właśnie po aromacie oceniamy, czy dane miejsce jest tym, w którym chcemy przebywać.
Jeśli z kolei czujemy jakiś nieprzyjemny dla nas zapach, a rzecz dotyczy naszego domu, od razu chcemy w tamtym miejscu posprzątać.
Wszyscy uwielbiamy spędzać czas w schludnych oraz pachnących w przyjemny sposób mieszkaniach. Zazwyczaj to właśnie po aromacie oceniamy, czy też dane miejsce jest tym, w którym pragniemy przebywać.
Jeżeli z kolei czujemy jakikolwiek nieprzyjemny dla nas zapach, a rzecz tyczy się naszego domu, natychmiast chcemy tam posprzątać.

nowoczesny salon
biokominki

Autor:  Eurotherm
Źródło:  Eurotherm
Może tutaj chodzić o smród rozchodzący się od alkoholu czy tłuszczu. Ponadto mogłaby to być pochodząca z lodówki woń stęchlizny oraz być dosyć ciężka do zlikwidowania przy pomocy typowych preparatów. Można by jednak zastosować proszek do pieczenia, którego 1 łyżkę należy wsypać do niewielkiej miski. Potem wystarczy ją włożyć do lodówki zmieniając ją co dwa tygodnie. Analogicznie zadziała węgiel drzewny włożony do posiadającego kilka otworów tekturowego pudełka. Jeśli natomiast podczas podgrzewania mleka ono wykipi, aby nie doprowadzić do wytworzenia się odoru SPAlenizny, wystarczyłoby prędko posypać płytę kuchenki dość grubą powłoką soli.
zaświecona lampa w stylu antycznym

Autor: karitsu
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym sposobem na smród, który pochodzi z kubła na śmieci może być (po jego opróżnieniu) umycie go przy użyciu sody pomieszanej z wodą. Następnie trzeba wytrzeć go do sucha i wsypać na dno parę łyżeczek sody. Jeżeli natomiast chciałbyś, aby odkurzacz nie tylko usuwał zabrudzenia, ale także mógł być stosowany do odświeżania powietrza, wyjmij z niego filtr (często jest wyprodukowany z gąbki) oraz pokrop go dowolnym olejkiem do ciasta. Można także wykorzystać gotowe pastylki zapachowe. Do usunięcia zapachu ryb z np.

talerzy można by użyć odmiennego interesującego sposobu. Tego typu talerze należy włożyć do pojemnika z niezwykle zimną wodą oraz następnie wsypać tam kilka łyżeczek sody lub soli. Można by również użyć popiołu drzewnego.