Czas tak biegnie nieubłaganie. To, co jeszcze niedawno było nowe, dzisiaj już możemy zaliczyć do przeszłości

Niewielu obecnych internetowych znawców ma w pamięci coś takiego jak analogowy sprzęt. Nie są znane im taśmy, kasety video lub kasety magnetofonowe. Ten czas to dla nich prehistoria, zresztą ciężko się nad tym rozwodzić, bo na naszych oczach wszystko bardzo prędko ulega zmianie. Ciężko więc nadążyć za tym, co być może i oczywiste, bo logicznie następujące po sobie, lecz jednakowoż zastanawiające – jak to się stało, że tak wszystko szybko się dzieje? Wielu nie czuje się zbyt dobrze w takiej sytuacji, pozostali wręcz przeciwnie, chłoną wszystko, co nowe i jeszcze bardziej rewolucyjne.
Niewielu obecnych internetowych znawców pamięta coś takiego jak analogowy sprzęt. Nie są znane im taśmy, kasety video lub kasety magnetofonowe. Ten okres to dla nich bardzo odległa dzieje, zresztą trudno się nad tym rozwodzić, gdyż na naszych oczach wszystko niezwykle błyskawicznie ulega zmianie. Ciężko więc nadążyć za tym, co może i oczywiste, bo logicznie zachodzące po sobie, lecz jednocześnie zastanawiające – jak to jest, że tak wszystko szybko się rozwija? Niektórzy nie czują się zbytnio dobrze w takiej sytuacji, inni wręcz przeciwnie, chłoną wszystko, co nowe i jeszcze bardziej rewolucyjne.

kasety VHS

Autor: Selena N. B. H.
Źródło: http://www.flickr.com
Nikogo już na przykład nie dziwi telewizja cyfrowa (na przykład TV cyfrowa Moico z Wrocławia), bo w każdym dużym ośrodku miejskim wiele jest ofert takiej usługi. Nawet nie jedynie w większych miastach, lecz i w mniejszych miastach. To najzwyczajniej trend, jakie już istnieje i jest coraz bardziej rozwinięty. Skończył się czas sprzętów analogicznych, przyszedł czas cyfrowej rewolucji. Chociaż należy potwierdzić, że czasem jak tak istotnie jest, iż pojawia się coś nowego, to ludzie po pewnym czasie zaczynają tęsknic do dawnych, dobrze poznanych rzeczy.
Gramofon

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
I tak dość wiele ludzi wraca do gramofonów, do zbierania winyli. Niektórzy, co posiadają znaczne zbiory mogą być szczęśliwi, gdyż teraz dosyć mocno sprzedają się płyty winylowe, lecz te bardziej cenne egzemplarze, na legendarnych tłoczeniach. Winyle te są dosyć drogie, ale to normalne, jak chce się zdobyć oryginalny i nieprodukowany już rarytas. Zresztą, jest tak i z innymi rzeczami, które swój czas już miały, ale teraz wracają i stają się w pewien sposób pożądane i modne. Możemy tak powiedzieć o starszych meblach, szczególnie art deco jest bardzo popularny, lecz nie tylko.

Tak jak w sytuacji płyt winylowych tego typu przedmioty są niezwykle cenne, bo już niespotykane obecnie, dodatkowo, są one bardzo wiekowe, z dawnych czasów, więc to także powiększa ich znaczenie. Być może w przyszłości to cyfrowe przedmioty, z jakimi dzisiaj mamy do czynienia i które są całkowicie dla nas normalne, będą kiedyś trudno dostępne i niezwykle cenne.