Czy mieszkanie w bloku daje nam także okazję, żeby cieszyć się z zimnego powietrza w upalne dni?

Kiedy żyjemy w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym, również moglibyśmy mieć klimatyzację bez trudnego oraz kosztownego montażu na dworze. Przenośny klimatyzator jest to dobre wyjście dla małego Wnętrza, które chcielibyśmy schłodzić w gorące dni.
Bardzo dużą korzyścią klimatyzatorów mobilnych, jest to przenoszenie ich do różnorodnych miejsc.
Gdy żyjemy w mieszkaniu w bloku, także moglibyśmy mieć klimatyzację bez trudnego i kosztownego montażu na dworze. Klimatyzator przenośny jest to doskonałe rozwiązanie dla małego Wnętrza, które chcemy ochłodzić w gorące dni.
Bardzo dużą zaletą klimatyzatorów przenośnych, jest to przenoszenie ich do różnych pomieszczeń.

Wystarczyłoby klimatyzator ustawić w pobliżu okna, a wylotowa rurę umieścić na zewnątrz. Odpowiedni odpływ powietrza ciepłego przeważnie umożliwia prosta w montażu, rozsuwana wkładka, która pasuje do większej części otworów okiennych horyzontalnych i pionowych, gdzie umieszczamy wylotową rurę. Klimatyzatory pokojowe mają niewielkie wymiary oraz niezwykle łatwy montaż. Gdy wybieramy schładzacz, trzeba zwrócić uwagę na jego zewnętrzne parametry. Musi być on niewielki oraz pasować wizualnie do wyglądu wnętrza. Trzeba również zwrócić uwagę na właściwości techniczne. Mieć pewność należy jaką efektywność chłodzenia posiada dobrany przez nas schładzacz. Mierzona jest ona w kilowatach. Im więcej kilowatów, tym pomieszczenie o większym rozmiarze będziemy w stanie ochłodzić takim klimatyzatorem. Do pomieszczeń, które mają powierzchnię ok. 20 m, wystarczyłaby moc dwa kW.
przemysł

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

klimatyzatory mobilne to bardzo dobre wyjście, kiedy zależy nam, żeby zachować małą temperaturę tylko w jednym pokoju. Funkcjonują one na zasadzie pobierania powietrza ciepłego i wyprowadzania tego powietrza na zewnątrz. Zwykle posiadają dołączony agregat chłodniczy i z tego też powodu nie jest wymagane montowanie dodatkowych sprzętów po zewnętrznej stronie mieszkania. Niektóre klimatyzatory mobilne posiadają również opcję osuszania.

Posiadają także filtry, które oczyszczają powietrze w pokoju z drobnoustrojów. Klimatyzatory przenośne gotowe są do wykorzystania od razu po rozpakowaniu. Można je łatwo przenosić do miejsca, które właśnie chcemy schłodzić.