Czy należy zdecydować się na kominek w domku?

Pogarszająca się cały czas jakość powietrza spowodowała, że coraz częściej mówi się o obostrzeniu regulacji tyczących się niskiej emisji, a więc zanieczyszczeniach od samochodowych spalin a także procesu wypalania niewłaściwych opałów.
Pogarszająca się ciągle jakość powietrza spowodowała, że coraz to głośniej mówi się o obostrzeniu rozporządzeń tyczących się niskiej emisji, a więc zanieczyszczeniach od samochodowych spalin jak też procesu palenia niewłaściwych opałów.

sznur kominowy

Autor: DA
Czy podług tychże zapisów powinniśmy bez ryzyka skorzystać z kominków, które ostatnio cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością? Podług najnowszych rozporządzeń korzystanie z palenisk nie będzie zabronione.

Zobacz ten interesujący tekst a jeżeli interesuje Cię więcej danych na ten temat to odkryj więcej tutaj – znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Niemniej jednak osoby, jakie posiadają tego wariantu urządzenie grzewcze w swym budynku czy też przewidują jego kupno, przestrzegać powinny kilku reguł. Kominków oraz pieców opalanych drewnem tyczą się standardy międzynarodowe. Definiują one wymagania sprawnościowe, a także metody budowy oraz testowania kominkowych wkładów. Instalację kominka trzeba zostawić ekspertom, którzy dokładnie wiedzą w jaki sposób zastosować sznur kominowy.

Nowe regulacje mówią też o wilgoci drewna, którego wolno używać w piecach. Takie drewno musi być dobrze wysuszone. Wilgotność drewna nie powinna przewyższać 20%. Wśród najlepszych rodzajów warto przytoczyć grab czy też buk. Trzeba również mieć na uwadze, iż ażeby ustrzec się dymu, drewno należy rozpalać strategią „od góry”. Rozporządzenia, o których mowa, na celu mają polepszenie stanu naszego powietrza i walkę z zalewającym państwo smogiem.

Wedle ich zapisów wybór najnowocześniejszych pieców jakie spełniają wyśrubowane normy umożliwi nam cieszenie się ciepełkiem jak też niepowtarzalnym nastrojem, który zapewniają kominki, a równocześnie na pewno nie wpływa na pogorszenie się powietrza, które wdychamy.