Czy opłaca się zakupić zasłony do sypialni oraz jakie są ich zalety i wady?

W ostatnich latach, kiedy pojawiły się rolety, wielu mieszkańców naszego kraju odeszło od zasłon. Można przypuszczać, że niektórym z nich kojarzyły się z zacofaniem. Okazało się jednakże, że rolety również posiadają minusy. Przykładowo są montowane na stałe, co znacznie utrudnia w przyszłości ich wymianę. Może zakup zasłon jest nadal dobrym rozwiązaniem?
W ubiegłych latach, gdy pojawiły się rolety, wielu mieszkańców naszego kraju odeszło od zasłon. Być może niektórym z nich kojarzyły się z minioną epoką. Okazało się jednakże, że rolety zarazem mają minusy. Przykładowo są montowane na stałe, co znacznie utrudnia w przyszłości ich zmianę. Może zakup zasłon jest wciąż właściwym rozwiązaniem?

Zasłony do sypialni posiadają zalety i wady, jak każdy produkt. Zadaniem tego artykułu nie jest przekonanie do ich kupna. Po prostu chodzi o rozpoznanie ich zalet oraz kłopotów, jakie wiążą się z ich użytkowaniem. W pierwszej kolejności skupimy się na korzyściach płynących z ich kupna.
zasłony

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Jeżeli zamierzamy kupić zasłony do sypialni (zdecydowanie więcej zasłon zobaczysz pod tym adresem), to trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się, dlaczego je chcemy. Jeżeli chodzi nam jedynie o funkcję wizualną, to trzeba nabyć zasłony lekkie i eleganckie, które się do tego idealnie nadają. Jeżeli zleży nam na tym, by ocieplały mieszkanie albo chroniły przed słońcem, to trzeba kupić zasłony grube. Dużą zaletą zasłon jest to, że można je łatwo dostosować do swoich potrzeb. Ich funkcjonalność jest niezastąpiona, a prostota zmiany na inne jest również dużym ich walorem. Co jest niemożliwe w przypadku rolet. Ich styl także można dobrać dowolny. Na rynku są dostępne modele zarówno innowacyjne, jak i klasyczne. Jeśli zamierzamy nabyć zasłony do pokoju dziecka użyteczna strona: Alena Firany, to warto się postarać o kolorowe wzory z motywami z bajki.

zasłony

Autor: Dekoria
Źródło: Dekoria
Na nieszczęście zasłony posiadają również pewne minusy. Otóż należy o nie ciągle dbać: prać i prasować. Następną wadą jest to, że bez problemu przyswajają zapachy. W mieszkaniu osoby palącej papierosy w dość krótkim czasie mogą przesiąknąć ich zapachem. Co więcej jeżeli w mieszkaniu są zwierzaki: koty czy psy, to zasłony mogą być niesłychanie prosto unicestwione.

Szczególnie jeśli są zwiewne i lekkie. Nie mówiąc o tym, gdy malutkie dziecko mieszka pod jednym dachem. Wówczas nie tylko mogą zostać uszkodzone, lecz zarazem mogą stanowić niebezpieczeństwo dla malca. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że bobas bawiąc się zasłonami ściągnie je wspólnie z karniszem. A wówczas skutki mogą być opłakane. Warto więc dobrze przemyśleć ich nabycie, aby być w pełni usatysfakcjonowanym – firany.