Czy płyty HIPS mogłyby być wykorzystywane do tworzenia zabawek i jakiego rodzaju meble się z nich wytwarza?

W reklamie olbrzymie zastosowanie mają płyty z polistyrenu wysokoudarowego. Jest to modyfikacja polistyrenu, jaka powstaje przez dodanie takiego surowca jak kauczuk butadienowy. Ponieważ polistyren ma wyjątkowe cechy, wykorzystywany jest w branży spożywczej oraz w branży reklamowej do wyrobu kasetonów podświetlanych czy stojaków.
W reklamie olbrzymie wykorzystanie mogą mieć płyty z polistyrenu wysokoudarowego. Jest to modyfikacja polistyrenu, jaka powstaje przez dodanie takiego surowca jak kauczuk butadienowy. Ponieważ polistyren posiada wyjątkowe cechy, wykorzystywany jest w branży spożywczej i w branży marketingowej do produkcji kasetonów podświetlanych czy stojaków.

Płyta HIPS jest niezwykle lekka i charakteryzuje się niezwykle dobrymi właściwościami mechanicznymi. Ma ogromną wytrzymałość na czynniki atmosferyczne. Płyta nie wymaga wstępnego osuszania oraz z ogromną łatwością można by poddawać ją termoformowaniu. Płyty tego typu można by kleić, sztancować oraz poddawać różnym obróbkom wiórowym takim jak cięcie czy frezowanie. Bardzo często płyt używa się w branży drukarskiej. Mogą służyć jako podkład pod sitodruk. Sam materiał HIPS stosuje się do produkcji sprzętu biurowego.

Masz ochotę poznać więcej analogicznych informacji? Jeśli tak, to zobacz to unikalne źródło (https://www.rentor.pl/), gdyż także Cię z pewnością zaintryguje.

Dostępne są płyty lśniące oraz matowe. Stosowane są wszędzie tam, gdzie są konieczne wysokiej klasy trwałe rozwiązania. W branży spożywczej używane są takie płyty do produkcji palet na wyroby spożywcze. W przemyśle meblarskim produkuje się z nich meble do obiektów szpitalnych, salonów kosmetycznych czy też np. wkłady do szufladek w meblach biurowych.

przykładowe wnętrze domu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
materiały
Zaleca się składowanie płyt w pomieszczeniach pozbawionych światła, jakie chronią płyty przed promieniowaniem ultrafioletowym. Płyty HIPS wykazują niewielką absorpcję wilgotności, więc trzeba składować je w temperaturze pokojowej do +20 stopni oraz wilgotności 30 procent.

Płyty takie przechowywać trzeba na równej powierzchni magazynowej, ponieważ nierówne powierzchnie mogłyby prowadzić do odkształcenia składowanych płyt. Palety z tymi płytami powinny być zabezpieczone szczelnie folią, jaka uchroni płyty przed pyłem. Również tego typu folia zabezpiecza efektywnie płyty przed ich zawilgoceniem.