Czy warto kupić ekspres do kawy?

Kawa to napój goszczący w wielu polskich domach. Klasyczny schemat przyrządzania napoju polega na zagrzaniu wody w czajniku oraz połączenie jej ze śmietanką i ziarenkami kawy w filiżance. Nie mamy świadomości, że przyrządzając kawę takim sposobem niszczymy w kawie wiele z jej intensywności i zapachu. Kawa nie posiada w ten sposób możliwości dobrego zaparzenia, toteż wykorzystujemy tylko część jej potencjału.
Kawa króluje w wielu polskich domach. Utarty schemat robienia napoju polega na podgrzaniu wody w czajniku oraz zamieszanie jej ze śmietanką i kawą w kubku. Nie mamy świadomości, że w ten sposób niszczymy w kawie dużo z jej intensywności i zapachu. Kawa nie posiada w ten sposób możliwości dobrego zaparzenia, dlatego tez korzystamy z jej minimalnej mocy.

Zespresso Cafe

Autor: Zepter
Źródło: Zepter
Lepszym sposobem niż zaparzanie wielu filiżanek kawy jest kupno ekspresu ciśnieniowego W pierwszym momencie wydaje się to być droga inwestycja. Trzeba jednak przyjąć wniosek, że w ciągu pewnego czasu z pewnością nam się zwróci. Po pierwsze w efekcie dużo skromniejszej ilości wykorzystywanej kawy, a oprócz tego w formie dużo większej zadowolenia z picia kawy o dużo mocniejszym i pysznym smaku.

W ostatnim czasie na rynku zaczęto produkować kilka interesujących sprzętów, wśród nich firma Siemens wprowadziła do oferty . Sprzęt ten odróżnia funkcja płukania ekspresu po każdym użytkowaniu, co daje gwarancję, że nasze urządzenie nie jest zabrudzone. Ekspres ten daje bardzo intensywny smak kawy espresso, jakiego da się osiągnąć poprzez zwykłe parzenie kawy.

Kolejny towar, dzięki któremu uzyskamy dość intensywny smak (kawy (rekomenduję ser3017)) to ekspres Saeco Xsmall HD8745/09 (zamów). Jest to oferta znanej firmy Philips. Należało by w niego zainwestować przede wszystkim dlatego, że mimo niskiej półki cenowej nie odbiega funkcjonalnie od dużo wyrobów z wyższej półki cenowej. Posiada dodatkowo funkcję, która pozwala ustawiać grubość zmielenia ziarenek kawy.

Przydatną opcję ma również ekspres Saeco Intelia HD8753/19. Następny sprzęt wytwórcy Philips. Warto go zakupić, jeśli pija się stały szczególny typ. Czynności parzenia napoju ograniczają się jedynie do włączenia przycisku w sprzęcie.

Osoby planujące zapoczątkować używanie ekspresu do kawy muszą zaobserwować dobry ekspres marki Severin. Severin jest to firma trudniąca się produkcją wysokiej jakości urządzeń AGD. (Ekspres (warto zobaczyć odkamieniacz do ekspresu)) owego producenta to ekspres Severin KA 4566. Niedrogi ekspres z segmentu tych, które przygotowują smaczną oraz mocną kawę. Wspaniały produkt aby zacząć tradycję zaparzania kawy w ekspresie.