Jakie korzyści nam daje oświetlenie diodowe?

Standardowe żarówki zaczynają stopniowo odchodzić do lamusa. Sklepowe regały zawalane są świetlówkami energooszczędnymi, halogenami, a ostatnio także oświetleniem typu LED. Te nowoczesne źródła światła charakteryzują się nader niskim zużyciem prądu.
Standardowe żarówki zaczynają z wolna odchodzić do lamusa. Sklepowe regały zawalane są świetlówkami energooszczędnymi, halogenami, a niedawno również oświetleniem typu LED. Te współczesne źródła światła charakteryzują się niezwykle niskim poborem prądu.

Jest ona nowoczesnym źródłem światła, z którym spotykamy się nie od dzisiaj. Już sporo lat temu kontrolki w przyrządach elektronicznych praktykowane były z zużytkowaniem diod LED. Jednakże światełka w kolorze czerwonym, żółtym, zielonym czy nawet niebieskim nie nadawały się do typowego oświetlenia (poznaj nowe promocje na lampy italux) domu czy biura.

Zaawansowanie technologiczny przyzwolił na wytwórczość niedrogich żarówek LED MR 16, błyszczących w kolorze białym. W sprzedaży już dzisiaj znajdziemy wielorakie oświetlenie LED-owe. Od elastycznych wodoodpornych węży oświetleniowych, przez żarówki podmieniające tradycyjne wzory z małym i większym gwintem, oraz oświetlanie halogenowe, aż po wysokowydajne lampki użytkowane w iluminacji ulic.

Duża popularność tego nowoczesnego oświetlenia bierze się ze zjawiska, że dopuszcza ono ocalić aż 90 procent prądu w porównaniu z standardowym światłem żarowym. Najświeższy krzyk popularności w oświetleniu, to źródła światła typu LED. Skonstruowane z drobnych diod nie błyszczą tak jasno, jak latarnia nadmorska, z sukcesem wystarczą jednakże do użyć domowych.

Taśmy kolorowe ledowe

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com

Nowiną w sklepach są źródła światła typu LED. Niezwykle skupione światło wydzielane przez żarówki LED nr 16, przydaje się teoretycznie lepiej do oświetlenia punktowego, podobnie jak modne halogeny. Twórcy radzą sobie jednak z tym zakresem, instalując niemało diod w każdej żarówce pod rozmaitym kątem. Żarówki ledowe MR16 doskonale zamienią poprzednie żarówki halogenowe, bez przymusu wymiany samej oprawy. Mogą one pracować pod naprężeniem 12V jak i 230V. Dzięki własnej siły np. 3,5W, zdołamy rozpocząć robić oszczędności już od pierwszych momentów po wymianie starego halogenu o mocy np. 25W.

Oświetlenie diodowe ma aktualnie nader wszechstronne użycia. Począwszy od kompetentnych systemów oświetlenia przedmiotów, poprzez oświecenia i ozdobę pomieszczeń, okazów, aż po latarki i tablice reklamowych.