Czy wybrać okna drewniane

Nim przyjdzie ostra zima należy przyjrzeć się oknom we własnym mieszkaniu czy domu. Czasem wymagają one podreperowania nierzadko też całkowitej wymiany. Trzeba to zrobić przed tą porą roku, aby niska temperatura nie przyszła do naszych domów przez luki wypaczonych okien.
Nim zawita ostra zima należy przyjrzeć się oknom w swoim mieszkaniu lub domu. Często oczekują one podreperowania nierzadko też całej wymiany. Trzeba to zrobić przed tą porą roku, by niska temperatura nie przyszła do naszych domów przez dziury wypaczonych okien.

Obecnie dostępna jest bogata oferta, patrząc na okna. Najczęściej wylicza się dwa modele: to okna PCV a także okna drewniane (RK Styl Radziemski). Oba rodzaje mają swoje wady ale też plusy. Okna PCV mają już za sobą lata swojej świetności, aktualnie nadeszła pora na te drugie. Okna drewniane zrobiły się dziś nadzwyczaj powszechne, zakłada się je również w domach oraz mieszkaniach. Tam sprawują się dobrze. Nie są to już typy okien które pamiętamy sprzed lat – tamtym daleko było do ideału, dzisiaj innowacyjna technologia tworzenia a także doskonała konstrukcja gwarantuje odpowiednią jakość tego produktu.
Okna drewniane są sztywniejsze od okien z ramą PCV, nie jest też faktem, że wyginają się na skutek promieni słonecznych (sprawdzone okna okna aluminiowe wrocław drewniane). Właściwa impregnacja powoduje także, iż nie wypaczają się pod wpływem wilgoci i nie są narażone na działanie insektów lub różnego rodzaju grzybów. Fakt, iż mają one bardziej sztywną konstrukcję skutecznie odstrasza złodziei, przez nie trudniej jest się włamać. Kolejną zaletą jest fakt, iż do lokum w mniejszym natężeniu dociera gwar z ulicy niż w przypadku okien PCV.
Okno w łazience

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Drewno do wykonania okien drewnianych, a w sumie ich ram, zanim trafi do zrobienia przechodzi długotrwały okres przetwarzania, nie może mieć najmniejszych skaz ani ubytków. W Polsce wykorzystuje się zwykle drzewo sosnowe, klejone w trzech warstwach specjalnym wodoodpornym klejem. Jest ono w grupie drugiej klasy gatunków drewna.

Zwykle wykorzystuje się też drewno lite, a te należy do pierwszej klasy gatunku drewna. Na życzenie ramy maluje się bezbarwnym lakierem, wówczas rezultat tym bardziej zadowala. W oknach drewnianych szczególnie dobrze wyglądają rożne ozdoby.