Czym jest piecyk typu koza i jakiego rodzaju są jego zalety?

Koza to niewielkiej wielkości piec, który wykonany jest zazwyczaj z żeliwa albo hartowanego szkła. Do budowy takiego pieca wykorzystuje się również kafli ceramicznych dlatego, żeby podwyższyć jego walory estetyczne.
Koza to małej wielkości piec, który wytworzony jest najczęściej z żeliwa albo hartowanego szkła. Do budowy takiego pieca wykorzystuje się również kafli ceramicznych dlatego, żeby podnieść jego zalety estetyczne.

Takie piece są to szczelne paleniska, lecz w przeciwieństwie do kominków nie potrzebują one obudowy.
link www

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Mury

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od tego, z którego surowca został wykonany piecyk koza, może mieć on różny styl oraz wygląd. Przez zastosowanie żeliwa otrzymujemy eleganckie kształty, które mogą nadawać się do miejsc eleganckich. Ze stali powstają piecyki o nowoczesnych, minimalistycznych kształtach. Piecyk wolnostojący koza jest kominkiem zamkniętym, który możemy postawić w dowolnym miejscu w domu. W przeciwieństwie od standardowego kominka, kozę montuje się niezwykle prędko i zręcznie. Nagrzewa się on niezwykle prędko a drewno, które jest stosowane jako paliwo jest to drewno przyjazne środowisku i przynosi miłe ciepło. Piecyk koza nie mógłby być tylko jedynym źródłem ciepła w mieszkaniu, ale może znacznie obniżyć wydatki ogrzewania. Rurę takiego pieca należy przyłączyć do komina, który ma wylot spalin, aby prawidłowo te spaliny odprowadzić.
buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Inną możliwością może być zastosowanie piecyka wolnostojącego z płaszczem wodnym.

Znajdujące się w tym serwisie artykuły są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę kontener na odpady budowlane szczecin, na której zgłębisz podobne tematy.

W takiej sytuacji tego typu piecyk będzie także podgrzewał wodę z c.o. Piec koza może być instalowany w domach letniskowych o małym metrażu i w tamtym miejscu może być jednym lub wyłącznym źródłem ciepła w domu. W przypadku pieców typu koza jest dużo więcej zalet niż wad. Doskonale będzie się sprawdzał w niewielkich pomieszczeniach, lecz także w tych większych.

Prostota montowania i demontażu sprawia, że w wypadku potrzeby można by go przestawić w odmienne miejsce.Trzeba tylko, żeby był dostęp do przewodów z wylotem spalin. Mocną stroną piecyka koza jest prędkość oddawania ciepła.