Czym są instalacje sanitarne i w jaki sposób je zaprojektować?

Przy budowaniu albo remontowaniu przede wszystkim starszego już domu wolnostojącego, musimy pamiętać o tym, aby odnalazła się tam dobra instalacja wodna. Jest ona niezbędna już przy przeprowadzaniu prac budowlanych albo remontowych.
Zakładamy ją jednak pamiętając o późniejszym bieżącym użytkowaniu.
Przy budowie lub remoncie zwłaszcza starszego już domu jednorodzinnego, musimy pamiętać o tym, aby odnalazła się w nim odpowiednia instalacja wodna. Jest ona niezbędna już przy przeprowadzaniu czynności budowlanych lub remontowo-budowlanych.
Montujemy ją jednak pamiętając o późniejszym codziennym używaniu.

specjaliści
Niełatwo wyobrażać sobie życie bez jakiegokolwiek dostępu do bieżącej wody, czy instalacji wodno-kanalizacyjnej, która przeznaczona byłaby do ścieków. Jeżeli szukasz firmy, która wykonałaby w Twoim domu instalacje sanitarne, w tym także instalacje wodne i kanalizacyjne, należałoby skorzystać z usługi funkcjonujących lokalnie firm. Instalacja wodna powinna być koniecznie doprowadzona do każdego pomieszczenia, w którym będziemy chcieli posiadać swobodny dostęp do bieżącej wody. Nie bez znaczenia jest także to, jakiego rodzaju są przewidziane instalacje grzewcze, zatem m.in. ogrzewanie (mata grzewcza elektryczna) podłogowe.
szafki

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli ma to być dla przykładu instalacja centralnego ogrzewania, to niezwykle ważne jest doprowadzenie do kotła tylko rury z wodą zimną. Tę z ciepłą i zimną wodą montowane są dopiero od kotła lub innego Urządzenia stosowanego do ogrzewania. Montaż instalacji wodnej w domu jednorodzinnym trzeba zawsze zlecać specjalistom. Instalacja wodna w systemie trójkowym jest instalacją wodną, która ze względu na relatywnie małe koszty, wykorzystywana jest w domach najczęściej. Opiera się ona na rozprowadzeniu równoległym wody do wszystkich urządzeń. Prowadzone są od pionów, co z pewnością sprawdza się w wypadku domów o przynajmniej dwóch kondygnacjach. Plan instalacji wodnej w budynku jednorodzinnym nigdy nie może być sprawą przypadku.

Jeśli nie jesteśmy przekonani odnośnie instalacji wodnej w systemie grzejnikowym, możemy się zainteresować układem rozdzielaczowym. Polega na tym, że na każdej kondygnacji domu jest specjalistyczny rozdzielacz.