Czym się charakteryzują tak popularne obecnie fototapety, najczęściej spotykane rodzaje podkładów stosowanych do ich produkcji.

Od jakiegoś czasu wśród osób urządzających Wnętrza bardzo dużą popularnością cieszą się najróżniejsze fototapety. Dają one bardzo spore możliwości w zakresie aranżacji, a coraz niższe ceny także przyczyniają się do wzrostu zainteresowania ich wykorzystaniem.
Od pewnego czasu w wykończeniu wnętrz bardzo dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju fototapety. Dają one bardzo duże możliwości wystroju wnętrza, a coraz niższe ceny także przyczyniają się do wzrostu zainteresowania nimi.

http://www.bellemaison.pl/

Źródło: http://www.bellemaison.pl/
Fototapety przykleja się dokładnie tak samo, jak cenione i polecane od wielu lat klasyczne tapety, stosowane są identyczne materiały i podkłady. Podstawową różnicą między klasyczną tapetą a fototapetami jest to, że na tej ostatniej można wydrukować w zasadzie wszystko, co się będzie chciało, więc można nakleić na ścianę dowolne znalezione czy wykonane przez siebie zdjęcie, czy jakiś inny ciekawy wzór. firmy które oferują ich sprzedaż przeważnie posiadają duży wybór dostępnych wzorów, na przykład wśród klientów dużą popularnością się cieszą fototapety miasta – skocz na fixar.

Podczas zakupu fototapet ważną rzeczą będzie zdecydowanie się na odpowiedni podkład, a z kolei to będzie uzależnione od miejsca, w jakim fototapety ścienne będą przyklejane. Popularne i tanie (zobacz tanieoswietlenie.pl) są podkłady papierowe, lecz nie nadają się one specjalnie do wilgotnych pomieszczeń, a poza tym wymagają dobrego przygotowania powierzchni ścian. Znacznie praktyczniejsze będą podkłady lateksowe, dzięki cienkiej warstwie pianki na swojej powierzchni dużo lepiej maskują wszelkie nierówności, a oprócz tego można je lekko przemywać wodą – .

Do łazienek oraz kuchni idealnym rozwiązaniem będą podkłady wykonane z winylu. Materiał ten jest całkowicie odporny na działanie wody, więc dobrze przyklejony da sobie radę nawet w kabinie prysznicowej.