Design to szalenie powszechne dziś określenie. Co oznacza, czym tak na prawdę jest, jaka jest jego definicja?

Design. To słowo zrobiło się modne. Bardzo często je słyszymy, wciąż więcej osób je wymawia, zagościł w naszym życiu na stałe, a prawda jest taka, że nikt do końca nie wie, z czym ma do czynienia. Czym więc jest design?
Design. Takie słowo zrobiło się modne. Bardzo często je słyszymy, coraz więcej ludzi je wymawia, zagościł w naszym życiu na stałe, a tak naprawdę nikt do końca nie wie, z czym ma do czynienia. Co to jest design?

Stolik kawowy

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Design to świadome tworzenie różnorakich przedmiotów. Muszą być ładne, oryginalne oraz mieć styl, ale również istotne jest, żeby spełniały określoną funkcje. Właściwie zrobiona rzecz musi odpowiadać na potrzeby klientów. Taki produkt poprawia znacznie standard naszego życia. Definicyjnie więc możemy podzielić ta materie na dwa obszary. Mówiąc prosto design to po prostu wygląd czegoś, co powstało na podstawie projektu, co ma powstawać w kolejnych egzemplarzach. Do tego, nie jest ważna ilość, czyli jak dużo wytworzy się egzemplarzy, lecz nawet zamiar powielania.

W tym obszarze design występuje wszędzie może być więc tradycyjny i w bardziej nowym stylu, futurystyczny i minimalistyczny i tak dalej. W szerszej definicji dochodzi właśnie funkcjonalność oraz ergonomia, to znaczy to co zostało wcześniej przywołane. Taka rzecz ma być ładna, lecz nie być tylko do patrzenia, powinna pomagać w życiu, pomagać w funkcjonowaniu. Design nie odnosi się jedynie do produktów statycznych, jak designerskie stoliki kawowe – klik!, ale również do różnych zjawisk, jak spektakle. W dzisiejszych czasach ten temat jest jednakowoż w różny sposób odbierany.

Sprawdź jakie ekstra źródło (http://www.archicom.pl/) zostało naszą inspiracją. Nie pożałujesz i z radością przeczytasz wątki o tym interesującym zagadnieniu. Kliknij w poniższy link.

Sporo ludzi sądzi, iż ważny jest tu pewien styl życia, o przedmioty, które są atrakcyjne, kosztowne oraz zupełnie bezużyteczne.

Niektórzy twierdzą, iż tak nazywa się konkretną rzecz, najbardziej banalną, by ją lepiej sprzedać. rzecz jasna tego nie jesteśmy w stanie wykluczyć, gdyż często określenie design zawyża cenę. Są również głosy, iż designem może zająć się każda osoba, bo jeśli ktoś pięknie coś przedstawi oraz tak nazwie to na pewno się sprzeda.

Do powyższego argumentu możemy przypasować wiele dodatkowych rzeczy, ponieważ każdy jak chce coś sprzedać w jakimś stopniu ubarwi przekaz. Widoczne jest to wszak co dzień, jak chcemy wynająć mieszkanie i piszemy, że znajduje się bliżej do rynku niż rzeczywiście, czy jak oglądamy reklamę, gdzie w samych pozytywach widzi się określony produkt. Określenie design więc w tym sensie używane jest może zbyt często, przez co warto wiedzieć jaka jest jego definicja.