Do czego jest przeznaczony parawan kominkowy oraz dlaczego warto zdecydować się na jego zakup?

Kominek jest dziś jednym ze standardów wyposażenia domu czy mieszkania. Gwarantuje doskonałą atmosferę, może się też stać jednym z elementów grzewczych, ponieważ coraz większym zainteresowaniem cechuje się ogrzewanie kominkowe. Od lat prym wiedzie oczywiście tradycyjna wersja kominka, a więc kominek opalany drewnem. Zapewnia on rzeczywisty, „żywy” ogień, z tego powodu cieszy się tak dużą popularnością, jednocześnie jednak jest najbardziej problematyczny w utrzymaniu, jako że należy przygotować stosowny grunt, ochronić stojące w niewielkiej odległości od kominka meble i samodzielnie napalić.
Kominek jest dzisiaj jednym ze standardów urządzania domu bądź mieszkania. Zapewnia ciekawą atmosferę, może się też stać jednym z elementów grzewczych, jako że coraz większą popularnością odznacza się ogrzewanie kominkowe. Od lat prym wiedzie rzecz jasna klasyczna wersja kominka, czyli kominek opalany drewnem. Zapewnia on faktyczny, „żywy” ogień, toteż cieszy się tak dużą popularnością, jednocześnie jednak jest czasami problematyczny w utrzymaniu, ponieważ należy przygotować stosowny grunt, zabezpieczyć stojące w niewielkiej odległości od kominka meble oraz samodzielnie napalić.

kominek

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie te niedogodności rekompensuje jednak wieczór w jego towarzystwie. Znakomitym rozwiązaniem, dla wszystkich osób, jakie posiadają kominki otwarte jest parawan (przejdź do strony) kominkowy. Do czego on służy? Z jakiego powodu należy zainwestować w podobny gadżet? Najczęściej, jednym z podstawowych zadań takiego parawanu jest niedopuszczanie dziecka do kominka, ponieważ wówczas może się ono faktycznie szybko poparzyć. Ma to duże znaczenie – nie każdy rodzic bowiem jest w stanie upilnować malucha, a one potrafią bardzo szybko nabroić.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj listwa podokienna inne tego typu materiały – one też są wartościowe.

Parawan jest wobec tego absolutnie niezbędny (-> sprawdź dodatkowe informacje).

Na dodatek, może on również ochronić meble i otoczenie kominka przed zniszczeniem, kiedy wydobywają się iskry. Jest to niezwykle pomocne, w szczególności jeżeli nie ma się fizycznej możliwości przestawienia mebli w ten sposób, żeby znalazły się poza zasięgiem ewentualnych iskier. Obecnie na rynku oferowane są parawany, jakie jednocześnie mogą pełnić funkcję barierki na schody lub barierki blokującej wejście do niebezpiecznych pomieszczeń w domu.

kominek

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com

Podsumowując, parawany kominkowe to wyposażenie konieczne dla wszystkich rodziców. Na rynku dostępny jest ich różnorodny asortyment, toteż niezależnie od posiadanych potrzeb, na pewno odnajdzie się satysfakcjonujący artykuł. Parawany proponowane są w różnych wersjach rozmiarowych, bez problemu można je dobrać do kominka oraz wyglądu pozostałej części pomieszczenia. Parawan może stać się wobec tego również elementem ozdobnym. Na parawan dla kominka powinny zdecydować się wszystkie osoby, które mają kominek otwarty, opalany drewnem i pragną osłonić mieszkanie oraz uchronić dzieci przed ewentualnym poparzeniem.