Do czego jeszcze mogłaby posłużyć pasta do zębów?

Jeśli rysy są naprawdę niewielkie, to wystarczyłoby zakleić ekran przy pomocy folii poliwęglanowej. Taka folia doskonale wypełnia wszystkie mikro szczeliny i mikrorysy i dodatkowo zabezpiecza przed pojawianiem się kolejnych różnych rys.
Tego typu sposób jest bardzo prosty, ponieważ żąda jedynie niezwykle dokładnego naklejenia folii.
Jeżeli rysy są naprawdę małe, to wystarczyłoby zakleić monitor za pomocą folii poliwęglanowej. Tego typu folia doskonale wypełnia wszystkie mikro szczeliny i mikrorysy oraz dodatkowo zabezpiecza przed pojawianiem się kolejnych innych rys.
Tego typu sposób jest niezwykle prosty, ponieważ wymaga jedynie bardzo dokładnego naklejenia folii.

dom

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba oczywiście użyć odpowiedniej dla danego modelu folii. Jeżeli natomiast zarysowania na ekranie będą trochę głębsze, to domowym sposobem będzie wykorzystanie pasty do zębów. Jako że najcenniejszym składnikiem takiej pasty są zeolITy, czyli drobinki pokruszonych skał, zwyczajnie poleruje się nią monitor. Na głębsze zarysowania pasta już niestety nie wystarczy, zatem można by użyć jedynie pasty polerskiej. Posiada ona grubsze ścierniwo, więc należy wszystkie czynności robić bardzo uważnie, gdyż bardzo prosto jest wtedy uszkodzić ekran. Jeżeli to nastąpi, to pozostanie już jedynie zamiana całego wyświetlacza ekranu.
Okna, elewacja

Autor: jointcracker
Źródło: http://www.flickr.com
Przy obu takich sposobach, dobrze by było użyć na koniec folię poliwęglanową, aby nie było potrzeby martwienia się o ewentualne kolejne zarysowania. Usuwaniem zarysowań oraz regeneracją monitorów zajmują się niektóre serwisy GSM. Niestety tego typu czynność nie zalicza się do najtańszych, jednak jeżeli nie posiadasz należytego doświadczenia, to jest to doskonałe rozwiązanie kłopotu.

Czy prezentowany artykuł Cię zafascynował? W takim przypadku sprawdź inny polecany serwis wapno tlenkowe, który także ma absorbujące materiały.

Naturalnie pozostaje jeszcze kwestia zamiany ekranu wyświetlacza, jednak w większości telefonów będzie to nieopłacalne, gdyż wartość telefonu powiększy się po takiej wymianie około dwukrotnie.

Usuwanie rys z ekranu to niezwykle delikatna sprawa, zatem jeżeli nie czujesz się na siłach, to najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie niepodejmowanie się takiej pracy samodzielnie. Lepiej przekazać telefon do fachowca.