Dom modnie ubrany

W zasadzie nie zdajemy sobie sprawy jak niesamowicie obecna w naszym życiu jest tkanina i jak wielkie ma znaczenie w aranżacji wnętrz. To dzięki tkaninie mamy szansę podkreślić charakter każdego wnętrza, gustownie je ubrać. Tkanina to przede wszystkim coś, czym jesteśmy w stanie szybko odświeżyć wnętrze.
Na ogół nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo obecna w naszym życiu jest tkanina i jak ważną rolę odgrywa w aranżacji wnętrz. To dzięki niej jesteśmy w stanie wyeksponować styl każdego wnętrza, gustownie je ubrać. Tkanina to przede wszystkim coś, czym możemy stosunkowo niedrogim kosztem odświeżyć pomieszczenie.

Gustowna pościel sprawi, że zwykła sypialnia zamieni się w królewską komnatę. Zwłaszcza, jeśli jest to pościel satynowa… W jednej chwili przeniesiemy się do bajkowej alkowy, w której można mieć tylko najciekawsze sny. Wełniany pled czy narzuty czy koc w towarzystwie sofy to także idealny sposób na ocieplenie wnętrza i nadanie mu nowego charakteru.

Autor: Antilo

Jeżeli chodzi o kolorystykę – to przestrzegane są tu te same zasady te same zasady, które stosowane są w projektowaniu wnętrza. Tworzymy kompozycje pasujące do osoby, wnętrza, mebli i dodatków. Najbezpieczniej jest postawić na wyraźny akcent, który nada wnętrzu oryginalny charakter, lub stworzyć jedynie subtelne tło dla innych elementów wyposażenia. Wówczas nawet kolorystycznie wyeksponowane ręczniki stają się ciekawą ozdobą łazienki. Gdy jest w barwach natury, dobrze będzie wyglądała biel, beż, krem i brąz. (Czyt. )
Wprowadzenie barw do naszego życia może zdziałać cuda, lecz nie powinno być ich więcej niż trzy w jednym pomieszczeniu.

Jeśli sądzisz, że ten tekst jest warty uwagi, to co stwierdzisz, gdy poznasz więcej informacji z tego źródła?. Zwyczajnie kliknij tutaj i sprawdź.

Delikatne kolory spowodują, że pomieszczenie optycznie się powiększy, zaś bardziej intensywne i ciemniejsze – pomniejszą. Podobne złudzenie dają tkaniny wzorzyste. Choć zabawa z nimi to duża frajda, musimy się pilnować, aby w domu nie zapanował chaos.

Poeksperymentować także możemy z gatunkiem tkanin. Tak jak projektanci ubierają modelki w zwiewne sukienki i ciężkie buty, tak i my możemy łączyć tiule i satyny z aksamitami i tkaninami parcianymi. Istotne jest, do czego materiał wykorzystamy. Na fotele, sofy lub krzesła powinna być mocna i nieco sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wówczas nie nie ma obawy, że rozejdzie się na szwach a jednocześnie jest odporna na przetarcia. Nie trzeba też od razu korzystać z usług tapicera, gdy zaświta nam w głowie interesujący pomysł – uszyjmy nowe poduszki.
Tkaniny zapewniają nieskończone możliwości, bądź kreatywny, dotknij i doceń tkaninę. Polecamy