Droga dojazdowa, taras oraz ścieżki – którą kostkę brukową dobrać do ogrodu

Największą wziętością cieszy się obecnie kostka betonowa. Dostępna w astronomicznej liczbie kształtów i kolorów, pozwala na bezproblemowe dopasowanie jej do elewacji albo ogrodzenia. Do wyboru są również bruk klinkierowy, kamienisty i drewniany, rozmaitego rodzaju płyty, cement wylewany, a nawet kruszywo. Ogrodowe ścieżki, taras ziemny, a nawet drogę dojazdową można wyłożyć brukiem betonowym, kamiennym i klinkierowym. To trwałe i najczęściej stosowane surowce nawierzchniowe.
Najogromniejszą popularnością cieszy się współcześnie kostka betonowa. Dostępna w astronomicznej liczbie kształtów oraz kolorów, umożliwia bezproblemowe dopasowanie jej do fasady lub ogrodzenia. Do wyboru są także bruk klinkierowy, kamienisty jak też drewniany, rozmaitego rodzaju płyty, beton wylewany, a nawet kruszywo. Ścieżki ogrodowe, taras ziemny, a nawet drogę dojazdową można wyłożyć brukiem betonowym, kamiennym jak też klinkierowym. To trwałe oraz najczęściej stosowane materiały nawierzchniowe.

Kostka Modena granito nero

Autor: Libet
Źródło: Libet

Pamiętajmy jednakże, by w miejscach, po jakich będą poruszać się samochody, ułożyć grubsze fragmenty. Na szlaki piesze starczy kostka z betonu lub z kamienia o grubości 4 cm albo 4,5 cm bruk klinkierowy. Dostępna na rynku kostka z drewna nie znosi natomiast dużych obciążeń, jednakże można nią utwardzać ścieżki. Betonowa kostka postarzana Libet Decco cieszy się dzisiaj dużym powodzeniem, dzięki temu iż ma naturalny wygląd. Oprócz zwykłego betonowego bruku – o standardowych konturach i odcieniach – dostępna jest kostka o uszlachetnionej powierzchni, jaka nieźle odtwarza kamień i drewno (strugarka do drewna) (pośród roślinek najkorzystniej prezentują się materiały naturalne). Najnowsze technologie pozwalają swobodnie formować i farbować bruk i stosować rozmaite metody obróbki jego wierzchniej warstwy. Mnogie kolekcje bruku proponowane przez firmę Libet zawierają fragmenty o zróżnicowanej wielkości, jakie po ułożeniu dają bardzo naturalny rezultat. Warta uwagi jest też tak zwana kostka ekologiczna – z wypustami dystansowymi, dzięki którym w nawierzchni pozostają prześwity (wolne powierzchnie można wypełnić kruszywem czy ziemią i zasiać trawę). Plusem takiej nawierzchni jest głównie to, że przepuszcza wodę deszczową do gruntu.

Gdy będziesz zdania, że omawiany w tym miejscu post jest warty zainteresowania, kliknij ten link, a zobaczysz więcej domanski.com.pl podobnych tekstów.

Użycie znajduje najczęściej na podjazdach (nie zaś na ścieżkach), albowiem mniej wygodnie się po niej idzie.

Wspomnienie lata, ogrzewa chłodne zimowe wieczory

Autor: Libet
Źródło: Libet

Co lepiej się sprawdza – kamień czy klinkier? Obydwa surowce cechuje ogromna wytrzymałość a także stały kolor. Bruk klinkierowy fabrykuje się z gliny oraz piasku poprzez wypalanie w bardzo wysokiej temperaturze – dzięki temu jest to bardzo solidny surowiec – nienasiąkliwy, odporny na ścieranie, działalność substancji chemicznych, płowienie. Bruk kamienny zaś zawsze ma elegancki wygląd. Jego kształt jest nieregularny, powierzchnia może być łamana, piaskowana czy też szlifowana.