Drogi a kruszywo – z jakich materiałów buduje się drogi?

Gdy myślimy o drogach to ciągle nam się zdaje, że to tylko asfalt i to nie zawsze najlepszej jakości. Jednak prawda jest taka, że w wielu miejscach nie da się od razu od tak zacząć rozlewać asfaltu, bo niestety nie spełniałby swojej roli długo.
Kiedy rozmyślamy o drogach to ciągle nam się zdaje, że to tylko asfalt i to bardzo często kiepskiej jakości. Ale rzeczywistość jest taka, że w wielu miejscach nie da się od razu od tak wylać asfaltu, bo na pewno nie spełniałby swojej roli długo.

droga

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo jest, gdy mają zostać położone tory kolejowe, pędzące po nich pociągi, jeśli tory nie zostały właściwie ułożone, doprowadziłyby do tego, że tory rozsunęły by się i pociągi nie byłyby w stanie po nich jeździć. Dlatego właśnie robione są nasypy kolejowe. Konieczne do tego są tzw. kruszywa drogowe (do sprawdzenia na tej stronie), do których zalicza się się skały o różnych frakcjach. Mają one pomóc w trzymaniu torów na odpowiednich miejscach. A jeśli chodzi o drogi to kruszywo (http://wkg.pl/produkty-wapiennicze/nasza-oferta/produkty/kruszywo-wapienne/) drogowe ma za zadanie wzmocnić teren. Zdarza się też, że na polnych drogach po mocnych deszczach nie można przejechać, wtedy warto przywieźć przyczepę z kruszywem i ją wysypać, a później w odpowiedni sposób je wyrównać, dzięki czemu droga stanie się przejezdna. Tego typu kruszywo przydaje się też do ustabilizowania obszaru przed budową.

Właściwe spoiwo do drógSą firmy, które zajmują się budowaniem dróg i przedsiębiorstwa, z których usług firmy tworzące drogi są zmuszone korzystać. Na pewno do jednych z takich firm należą przedsiębiorstwa, które mają w swym asortymencie kruszywa drogowe (kruszywa do budowy dróg od Sjenit S.A.) . Jest to bardzo ważne, że kiedy mamy zamiar zacząć jakąś pracę najpierw musimy upewnić się, gdzie najbliżej nas są przedsiębiorstwa, które będą nam potrzebne. Dobrze również poznać ich ceny, żeby później nie byś zdziwionym, że coś kosztuje więcej aniżeli to założyliśmy. Dobre przygotowanie jest najistotniejsze. Zależnie od tego, w którym miejscu jest firma , która ma kruszywo drogowe, posiada ona lekko różniący się asortyment. Bardzo często jednak są to mieszaniny skał o różnych frakcjach. Z tego powodu trzeba dokładnie upewnić się, czy przedsiębiorstwo ma pośród swego asortymentu kruszywa drogowe, czy może najlepsze kruszywa do otaczarni i do betoniarni. Gdy już dostaniemy takie informacje można przystąpić do pracy ze świadomością, że mamy pod ręką konieczne produkty do działań. Bo w innym wypadku będziemy musieli sporo zapłacić za przewóz takiego kruszywa.