Fototapety w urządzaniu ścian

Każdy właściciel mieszkania co parę lat staje przed przymusem odnowienia wnętrza. Wówczas musi podjąć decyzję czy zastosować malowanie ścian, tapety, czy fototapety. Malowanie ścian to nie jedna możliwość na aranżację wnętrz.
Każdy właściciel mieszkania co kilka lat staje przed koniecznością odnowienia wnętrza. Wtenczas musi podjąć decyzję czy zastosować malowanie ścian, tapety, czy fototapety. Pomalowanie ścian to nie jedna możliwość na aranżację wnętrz.

Ściany można też ozdabiać, za pomocą różnych materiałów. Inspiracje do urządzenia wnętrza zapożyczamy często z otoczenia, ale także z natury, czy zainteresowań. Zainspiruj się porpozycjami z tej strony Najistotniejsze, aby nasz dom miał nietuzinkowy styl. Z pomocą ścian można stworzyć iluzję, że salon jest większy, wyższy, ciekawszy, a niektóre kolory ścian potrafią mieć wpływ na nastrój i samopoczucie.

Odcienie ścian i ich zdobienia spełniają role upiększenia pokoju i uformowanie jego układu.

Podstawowymi metodami upiększania wnętrza jest malowanie ścian, również zastosowanie tapety, albo fototapety. Wzory na ścianach zmieniają proporcje pomieszczenia. Poprzeczne pasy optycznie poszerzają, a pionowe podwyższają. Drobny rzucik we wnęce zaznaczy efekt głębi. Tapeta z kwiatowymi wzorkami odnajdzie się także w malutkim domu. Wystarczy potraktować ją jak obraz. Tapeta w nieproporcjonalne pasy ułożona w dwóch kierunkach odróżnia ścianę od ścianki odłączającej salon od korytarza.

Inspiracje do wykorzystania fototapety są różne. Dzięki technikom cyfrowym fototapety nie są już nieco kiczowatymi obrazami. Fototapety mają głębię, co sprawia, że oddziałują jednakowo jak malarstwo iluzjonistyczne. Dzięki nim aranżacja wnętrza jest w stanie przekazać wyobrażenie obecności jeszcze jednego okna, i to z pięknym krajobrazem. Wybór fototapety do urządzania wnętrza nie jest łatwy. Pod uwagę musimy brać wielkość pomieszczenia kolor, oraz fakt czy na ścianie z tapetą będą ustawione meble.

wizerunek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta odnalazła swoje miejsce także w kuchni. Zwykle zobaczymy ją nadrukowaną na szkle w przestrzeni między blatem, a linią górnych szafek.

Jednolita płyta szkła jest prosta w utrzymaniu czystości i z sukcesem zastępuje płytki ceramiczne, które dotąd pojawiały się w tym miejscu. Fototapeta oprócz roli pożytecznej, pełni też rolę dekoracyjną i jest w stanie ustanawiać strefę jadalnianą w kuchni.