Garaż – który rodzaj wybrać a także w jaki sposób go uplanować? Informator

Należycie dostosowanie garażu do osobistych wymogów inwestora to dość problematyczne zadanie. O tym, w jaki sposób to wykonać, przeczytasz poniżej.
Zanim przystąpimy do planowania oraz budowy budynku i garażu, powinniśmy sobie odpowiedzieć na nieco zasadniczych kwestii.
Właściwe dostosowanie garażu do indywidualnych wymogów inwestora jest to całkiem ciężkie zadanie. O tym, w jaki sposób to wykonać, przeczytasz niżej.
Zanim przystąpimy do projektowania oraz budowy domku i garażu, musimy sobie odpowiedzieć na nieco zasadniczych kwestii.

Przede wszystkim czy ma to być garaż tak zwany wolnostojący, wkomponowany w bryłę domu, czy może dostawiony do domu? Na jeden czy może więcej pojazdów? Z jedną czy może dwiema bramkami wjazdowymi? Z przestrzenią na ponadprogramowe wnętrza funkcjonalne czy zaplanowany wyłącznie na parkowanie?
kleje

Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments
Gdy wybieramy garaże, decydującą rolę odgrywają rozmiary naszej parceli, jej ukierunkowanie w stosunku do stron świata, a także sposób zagospodarowania działki. To one określają, czy można zbudować garaż w bryle domu, nieopodal niego, w piwnicy czy też zdecydować się na garaż wolnostojący. Warto również kierować baczność na sąsiedztwo naszej parceli, a wyjątkowo na charakter ulicy.

Jeśli masz pewność, że omawiany wątek jest dla Ciebie ciekawy, to sprawdź, że również proponowana treść (https://warterpolymers.pl/folia-basenowa/) ma równie cenne informacje – wejdź tu.

O ile jest ona dosyć ruchliwa, musimy zadbać o dłuższy podjazd, który umożliwi luźne manewrowanie w obrębie naszej posiadłości, tak aby nie potrzeba było wjeżdżać na drogę tyłem. Obowiązujące ustawy nie ograniczają przestrzeni zabudowy garażu, definiują wyłącznie jego minimalną wysokość jak też wielkość wjazdowej bramy. W czasie planowaniu naszego garażu trzeba też wziąć pod uwagę umiejętność kierowania wozem przez innych lokatorów a także ich postawę.

Kiedy w budynku będzie przebywać osoba poruszająca się na inwalidzkim wózku, warto w takim przypadku dostosować przestrzeń do wymogów osób nie w pełni sprawnych. Co więcej, każdy garaż winien być wyposażony w elektryczną instalację oświetleniową.