Gdy coś się zmienia nie każdy jest z tego powodu szczęśliwy. To zwyczajne

Nasz kraj bardzo się . Błyskawicznie przebyliśmy drogę z socjalizmu do kapitalizmu, co jest widoczne niemalwszędzie. Wiadomo że ma to swoje plusy, jak i minusy. Nie da się bowiem uznać za pewne, że wszyscy z tego powodu są zadowoleni, gdyż tak z pewnością nie jest. Upadającepaństwowe fabryki i prywatyzacja skazały znaczną część społeczeństwa na brak pracy i brak perspektyw życiowych. Taki jest koszt każdego przewrotu ustrojowego.
Nasze państwo bardzo się zmieniła. Błyskawicznie przeszliśmy od socjalizmu do kapitalizmu, co można zauważyć niemalwszędzie. Wiadomo że ma to swoje dobre strony, jak i minusy. Nie można bowiem powiedzieć, że wszyscy z tego powodu są usatysfakcjonowani, gdyż tak z pewnością nie jest. Upadającenależące zakłady i prywatyzacja skazały rzesze ludzi na brak zatrudnienia i brak perspektyw życiowych. Taka jest cena każdej zmiany ustrojowej.

kuchnia na biało

Autor: The Belvedere Blog
Źródło: http://www.flickr.com
Ceną jest też rozwarstwienie społeczne, choć to akurat nic nowego. Patrząc na rozwój innych krajów o zbliżonej do naszej historii, jest to zwyczajne zjawisko. Jednocześnie w takiej sytuacji to państwo powinno| coś z tym zrobić, aby zmniejszyć takie różnice. Jak widać, zrobiło zbyt mało. Wejście do Unii Europejskiej trochę ruszyło temat, ale nie można powiedzieć, że jest perfekcyjnie. współcześnie więc mamy wiele pozytywów i tyle samo wad, jednak, kto by chciał przenieść się z powrotem do czasów komuny? Jak wyglądały nasze pokoje czy inne wnętrza?

Jaki mieliśmy wtedy sprzęt AGD (ciekawe przykłady: specjalne kuchnie do zabudowy), na co było nas stać? Takie pytanie warto zadać osobom, które kochają powracać nostalgicznie do minionych czasów mówiąc, że było lepiej. Być może tak twierdzą, bo byli młodzi, teraz zaś życie już nie jest takie urokliwe. Wiadomo, że młodzieńcze lata to przeważnie entuzjazm i zadowolenie, dlatego nie ważne, kiedy wypada ten okres, wspominamy go z nostalgią. Obecnie już nawet nie rozwodzimy się nad tym, bo tak silnie przyzwyczailiśmy się do tego, co posiadamy, że ciężko byłoby z tym się pożegnać. Na przykład taka ogólnodostępność produktów, jak tu – odkurzacze i akcesoria na

Może to szczegół, bo w każdym państwie, nawet słabiej rozwiniętym niż Polska, jest na porządku dziennym, jednak wielu jest świadomych, że przecież było inaczej. Jeszcze przyjemniejsza sprawa to wycieczki zagraniczne. Dawniej za murem było to niemożliwe, dzisiaj możemy polecieć w wszędzie, ba, możemy zamieszkać, gdzie tylko chcemy. Coraz więcej ludzi z tego korzystawyjeżdżając na przykład do Azji i osiedlając się tam na jakiś czas. Nie można nas nazwać krezusami, więc nie może tak mieszkać w wielu miejscach, ale akurat wybrane kraje w Azji są zdecydowanie na naszą kieszeń.