Interesujące nagrywanie filmów – jakie sprzęty warto mieć?

W dzisiejszych czasach niezwykle popularne są krótkie formy filmowe umieszczane na znanych portalach. W związku z tym ludzie prześcigają się w nietuzinkowych pomysłach na ciekawe videoblogi, filmiki czy inne krótkie formy. Oprócz treści zdecydowanie najistotniejsza jest również jakość.
Współcześnie bardzo popularne są krótkie formy filmowe zamieszczane na znanych portalach. Dlatego też ludzie prześcigają się w oryginalnych pomysłach na interesujące videoblogi, filmiki czy inne krótkie formy. Prócz przekazu z całą pewnością najistotniejsza jest także jakość.

bmx

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele lepiej przegląda się obrazy o wysokiej jakości. Warto przywiązywać do tego wagę. Z dnia na dzień większą popularnością cieszą się filmy z podróży, rejestrowanie ciekawie spędzonego dnia czy ekstremalnych sportów – jakim sprzętem nagrywać?

Jeżeli cały dzień zamierzamy chodzić z kamerą, duże i ciężkie sprzęty mogą się nie sprawdzić. Dlatego też prawdziwym hitem są małe przenośne kamerki, które wytrzymają wiele zjawisk atmosferycznych i innych utrudnień. Mowa tu na przykład o GoPro Hero. Bezproblemowo przyczepimy są do pasów na dłoniach, klatce piersiowej lub na kasku. Jest naprawdę lekka. Dodatkowo działa również pod wodą. Nagranie takim sprzętem to realna przyjemność. Jeśli wykonujemy naprawdę ciekawe produkcje, odpowiednim (aczkolwiek bardzo kosztownym) gadżetem będzie też pilot wi-fi, który może sterować kilkoma urządzeniami. Dzięki takim urządzeniom można zarejestrować coś naprawdę niesamowitego. To nie wszystko! Jeżeli chcielibyśmy wykonywać ujęcia z góry, idealny będzie quadrokopter (DJI Phantom), do którego można zamontować GoPro Hero. To sterowane przy pomocy autopilota urządzenie sprawi, że bez problemu uniesiemy naszą kamerę do góry i zrobimy wspaniałe ujęcia. Ma ono niezwykle dużo zautomatyzowanych udogodnień, na przykład sygnalizację rozładowania, urządzenie samodzielnie zlatuje na powierzchnię, powoli, żeby nie dokonać uszkodzeń. W dodatku świecące diody pozwalają nam zobaczyć, w jakich miejscach jest dokładnie quadrokopter i w jaką stronę się ustawił. Dwa omówione urządzenia będą z całą pewnością idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie nagrywać niesamowite obrazy i rejestrować wydarzenia w sposób naprawdę niezwykły. Rzecz jasna kupno należy dobrze przemyśleć, gdyż sprzęty są kosztowne i jeżeli nie mają być ciągle używane, nabycie może być stratą pieniędzy.

Kamera sportowa i smartfon

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne jest, że tego rodzaju urządzenia (kliknij w odnośnik) są prawidłowe nie tylko dla osób, które tworzą filmy na potrzeby Internetu, jednak taka działalność rozwija się aktualnie naprawdę bardzo szybko, w związku z tym powstające projekty muszą być bardzo interesujące, aby zostały dostrzeżone.

Chcesz wiedzieć więcej z tego ciekawego zagadnienia? Zatem najlepiej trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to wypożyczalnia odkurzaczy piorących kraków i przejdź do nowej witryny.

W dodatku profesjonaliści przywiązują dużą uwagę do jakości swoich utworów, więc używany sprzęt jest coraz lepszy. Jeśli robimy coś z pełnym zaangażowaniem, z pewnością zostaniemy dostrzeżeni, a zwykła pasja może stać się również sposobem na życie. To doskonała okazja, aby spróbować urzeczywistnić swoje marzenia.