Interesujące nagrywanie filmów – jakie sprzęty warto mieć?

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są krótkie formy filmowe umieszczane na znanych portalach. W związku z tym ludzie prześcigają się w oryginalnych pomysłach na interesujące videoblogi, filmiki czy inne krótkie formy. Oprócz treści z całą pewnością najistotniejsza jest także jakość.
Współcześnie bardzo popularne są krótkie formy filmowe zamieszczane na znanych portalach. Dlatego też ludzie prześcigają się w oryginalnych pomysłach na interesujące videoblogi, filmiki czy inne krótkie formy. Prócz przekazu z całą pewnością najistotniejsza jest także jakość.

bmx

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele lepiej przegląda się obrazy o wysokiej jakości. Warto przywiązywać do tego wagę. Z dnia na dzień większą popularnością cieszą się filmy z podróży, rejestrowanie ciekawie spędzonego dnia czy ekstremalnych sportów – jakim sprzętem nagrywać?

Jeżeli cały dzień zamierzamy chodzić z kamerą, duże i ciężkie sprzęty mogą się nie sprawdzić. Dlatego też prawdziwym hitem są małe przenośne kamerki, które wytrzymają wiele zjawisk atmosferycznych i innych utrudnień. Mowa tu na przykład o GoPro Hero. Bezproblemowo przyczepimy są do pasów na dłoniach, klatce piersiowej lub [brickscad] na kasku. Jest naprawdę lekka. Dodatkowo działa również pod wodą. Nagranie takim sprzętem to realna przyjemność. Jeśli wykonujemy naprawdę ciekawe produkcje, odpowiednim (aczkolwiek bardzo kosztownym) gadżetem będzie też pilot wi-fi, który może sterować kilkoma urządzeniami. Dzięki takim urządzeniom można zarejestrować coś naprawdę niesamowitego. To nie wszystko! Jeżeli chcielibyśmy wykonywać ujęcia z góry, idealny będzie quadrokopter (DJI Phantom), do którego można zamontować GoPro Hero. To sterowane przy pomocy autopilota urządzenie sprawi, że bez problemu uniesiemy naszą kamerę do góry i zrobimy wspaniałe ujęcia. Ma ono niezwykle dużo zautomatyzowanych udogodnień, na przykład sygnalizację rozładowania, urządzenie samodzielnie zlatuje na powierzchnię, powoli, żeby nie dokonać uszkodzeń. W dodatku świecące diody pozwalają nam zobaczyć, w jakich miejscach jest dokładnie quadrokopter i w jaką stronę się ustawił. Dwa omówione urządzenia będą z całą pewnością idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie nagrywać niesamowite obrazy i rejestrować wydarzenia w sposób naprawdę niezwykły. Rzecz jasna kupno należy dobrze przemyśleć, gdyż sprzęty są kosztowne i jeżeli nie mają być ciągle używane, nabycie może być stratą pieniędzy.

Kamera sportowa i smartfon

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne jest, że tego rodzaju urządzenia (kliknij w odnośnik) są prawidłowe nie tylko dla osób, które tworzą filmy na potrzeby Internetu, jednak taka działalność rozwija się aktualnie naprawdę bardzo szybko, w związku z tym powstające projekty muszą być bardzo interesujące, aby zostały dostrzeżone. W dodatku profesjonaliści przywiązują dużą uwagę do jakości swoich utworów, więc używany sprzęt jest coraz lepszy. Jeśli robimy coś z pełnym zaangażowaniem, z pewnością zostaniemy dostrzeżeni, a zwykła pasja może stać się również sposobem na życie. To doskonała okazja, aby spróbować urzeczywistnić swoje marzenia.