Jak kupić najbardziej odpowiedni telewizor czyli krótki opis oferowanych obecnie w sprzedaży technologii i urządzeń.

Telewizory to jedno z najczęściej spotykanych elektronicznych urządzeń w większości domów. Jeszcze niedawno w pokojach dumnie stały ogromne telewizory kineskopowe, lecz postęp technologiczny sprawił, że zupełnie zastąpione one zostały przez nowsze urządzenia. Cechą charakterystyczną obecnych telewizorów jest to, że nie mają one lampy kineskopowej, przez co bez problemów da się je ustawić na wąskiej szafce czy zawiesić na ścianie. Znacznie zmieniły się także technologie, kineskopy ze szkła zastąpiono nowoczesnymi matrycami, dającymi znacznie lepsze parametry wyświetlanego obrazu.
Telewizory to jedno z najczęściej używanych urządzeń elektronicznych w większości domów. Do niedawna jeszcze w salonach prężyły się dumnie wielkie telewizory kineskopowe, jednak technologiczny postęp sprawił, że całkowicie zastąpione one zostały przez nowe urządzenia. Cechą charakterystyczną dzisiejszych telewizorów jest to, że są one płaskie, przez co bez większego problemu można się je postawić na niedużej szafce czy zawiesić na ścianie. Bardzo zmieniły się także technologie, szklane kineskopy zastąpiono nowoczesnymi matrycami, które dają znacznie lepsze parametry obrazu.

telewizor marki Samsung

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo sprzedawane dziś w sklepach samsung – kliknij po szczegóły – telewizory posiadają ogromną ilość dodatkowych funkcji, o jakich starsi bracia tylko mogli marzyć. Normą powoli stała się już możliwość przyłączenia do sieci wi-fi, czy też funkcja Smart TV, a oprócz tego rozdzielczość full HD, umożliwiająca oglądanie rosnącej ilość programów emitowanych w tym formacie. Znacznie zmniejszyły się również ostatnimi czasy ceny, dzisiaj całkiem przyzwoity telewizor LG (idź do serwisu) można kupić już za mniej niż dwa tysiące, kilka lat temu ceny były za taki sprzęt znacznie wyższe. Najlepsze rozeznanie w cenach można odnaleźć tutaj – tu szczegóły.

kot oglądający tv

Autor: JKehoe_Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj na rynku konkuruje ze sobą parę różnych technologii. Najpopularniejsze nadal są telewizory LCD, ich głównym plusem są niskie ceny i zużycie energii. Doskonale nadają się do codziennego, zwykłego oglądania, jednak parametrami obrazu nieco odstają od swoich konkurentów. Dużo lepszą jakość obrazu mają wersje plazmowe, w nich klienci doceniają przede wszystkim doskonałe odwzorowanie czarnego i najlepsze kąty widzenia, jak na przykład tutaj – .

Ten rodzaj odbiorników telewizyjnych doskonale będzie się nadawał do oglądania dynamicznych filmów i relacji sportowych, bo nie występują w nim problemy ze smużeniem obrazu. Jednym z najchętniej wybieranych na rynku producentów z tego rodzaju telewizorów jest samsung, jego produkty są bardzo wysoko oceniane przez konsumentów. Kilka lat temu ukazała się na chwilę kolejna technologia, to znaczy 3D, mogło się wydawać że uzyska ona dużą popularność, ale klienci mało chętnie ją przyjęli i zaczyna ona odchodzić w zapomnienie.