Jak kupić najbardziej odpowiedni telewizor czyli krótki opis oferowanych obecnie w sprzedaży technologii i urządzeń.

Telewizory są jednym z najczęściej używanych urządzeń elektronicznych w większości domów. Do niedawna jeszcze w salonach dumnie stały wielkie telewizory z kineskopami, lecz technologiczny postęp spowodował, że zupełnie zostały one zastąpione przez nowe urządzenia. Cechą charakterystyczną dzisiejszych telewizorów jest to, że są one płaskie, dzięki czemu bez problemów da się je ustawić na niedużej szafce albo powiesić na ścianie. Znacznie również się zmieniły technologie, szklane kineskopy zastąpiono nowoczesnymi matrycami, dającymi dużo lepszą jakość obrazu.
Telewizory to jedno z najczęściej używanych urządzeń elektronicznych w większości domów. Do niedawna jeszcze w salonach prężyły się dumnie wielkie telewizory kineskopowe, jednak technologiczny postęp sprawił, że całkowicie zastąpione one zostały przez nowe urządzenia. Cechą charakterystyczną dzisiejszych telewizorów jest to, że są one płaskie, przez co bez większego problemu można się je postawić na niedużej szafce czy zawiesić na ścianie. Bardzo zmieniły się także technologie, szklane kineskopy zastąpiono nowoczesnymi matrycami, które dają znacznie lepsze parametry obrazu.

telewizor marki Samsung

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo sprzedawane dziś w sklepach samsung – szczegóły tu… – telewizory posiadają ogromną ilość dodatkowych funkcji, o jakich starsi bracia tylko mogli marzyć. Normą powoli stała się już możliwość przyłączenia do sieci wi-fi, czy też funkcja Smart TV, a oprócz tego rozdzielczość full HD, umożliwiająca oglądanie rosnącej ilość programów emitowanych w tym formacie. Znacznie zmniejszyły się również ostatnimi czasy ceny, dzisiaj całkiem przyzwoity telewizor LG (pod tym linkiem) można kupić już za mniej niż dwa tysiące, kilka lat temu ceny były za taki sprzęt znacznie wyższe. Najlepsze rozeznanie w cenach można odnaleźć tutaj – tu szczegóły.

kot oglądający tv

Autor: JKehoe_Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj na rynku konkuruje ze sobą parę różnych technologii. Najpopularniejsze nadal są telewizory LCD, ich głównym plusem są niskie ceny i zużycie energii. Doskonale nadają się do codziennego, zwykłego oglądania, jednak parametrami obrazu nieco odstają od swoich konkurentów. Dużo lepszą jakość obrazu mają wersje plazmowe, w nich klienci doceniają przede wszystkim doskonałe odwzorowanie czarnego i najlepsze kąty widzenia, jak na przykład tutaj – .

Ten rodzaj odbiorników telewizyjnych doskonale będzie się nadawał do oglądania dynamicznych filmów i relacji sportowych, bo nie występują w nim problemy ze smużeniem obrazu. Jednym z najchętniej wybieranych na rynku producentów z tego rodzaju telewizorów jest samsung, jego produkty są bardzo wysoko oceniane przez konsumentów. Kilka lat temu ukazała się na chwilę kolejna technologia, to znaczy 3D, mogło się wydawać że uzyska ona dużą popularność, ale klienci mało chętnie ją przyjęli i zaczyna ona odchodzić w zapomnienie.