Jak monitorować stan technicznych pomieszczeń produkcyjnych, aby maszyny działały bezawaryjnie, a robotnicy nie narzekali na swoje zdrowie

Całodzienna praca na hali montażowej jest dla części robotników spełnieniem marzeń. Dopasowywanie, a później łączenie poszczególnych części wymaga ogromnej cierpliwości, zaangażowania, a nierzadko również siły fizycznej. Kto pracuje jako spawacz, ten nierzadko kaszle niczym gruźlik, gdyż hale wcale nie są przystosowane do europejskich standardów. Jedną z najgorszych bolączek jest rzecz jasna nie najnowszy sprzęt, jak również brak wentylacji. Robotnicy z kilkunastoletnim stażem każdego ranka wypijają choćby szklankę mleka, które w pewnym stopniu ma odtruć organizm. Jednak tak naprawdę o zdrowie podwładnych powinni zadbać głównie sami szefowie, a już oni z pewnością mają większe pole do popisu.
Codzienna praca na hali fabrycznej jest dla części rzemieślników spełnieniem marzeń. Dopasowywanie, a potem łączenie poszczególnych elementów wymaga dużej cierpliwości, zaangażowania, a często także siły fizycznej. Kto jest zatrudniony jako spawacz, ten często kaszle jak gruźlik, bo hale wcale nie są przystosowane do europejskich wymogów. Jedną z najgorszych bolączek jest oczywiście przestarzały sprzęt, a także brak wentylacji. Robotnicy z kilkunastoletnim stażem każdego poranka wypijają chociażby szklankę mleka, które częściowo ma odtruć organizm. Jednakże de facto o zdrowie pracowników powinni zatroszczyć się głównie sami szefowie, a już oni z pewnością mają większe możliwości.

W pomieszczeniach, gdzie obróbce są poddawane stalowe elementy powinna zostać zamontowana wentylacja, a baczną uwagę trzeba zwrócić na filtry do wentylacji, bowiem od ich stanu bywa uzależniona czystość powietrza. Wspomniane filtry muszą rzecz jasna posiadać wymagane atesty, a sam wybór danych modeli ma być dobrze przemyślany. Zresztą trzeba także pamiętać, że czyste powietrze bywa potrzebne nie tylko spawaczom, ale i samym urządzeniom znajdującym się w halach, zatem sprawnie działająca wentylacja staje się podstawą.

wentylacja

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska

Chyba największym wrogiem rzemieślników jest wszechobecny pył, który z łatwością wbija się też w ubrania robocze. Stąd zarówno umieszczenie właściwych filtrów, jak regularny i całościowy przegląd instalacji są tak ważnymi czynnościami. Filtry do wentylacji wyłapują miliardy drobnych cząstek, więc nie trzeba być znawcą, aby mieć świadomość, że wraz z upływem czasu w absolutnie naturalny sposób się zużywają. A wytwórcy takich filtrów załączają informację, jak długo dany model można eksploatować.

Dużo miejsca poświęciliśmy w tym artykule poprawie czystości powietrza w pomieszczeniach produkcyjnych, jednakże warto pamiętać także o konserwacji samych urządzeń. Przykładowo, możemy w tym miejscu wspomnieć o tych sprzętach, które mogą działać tylko dzięki mniej albo bardziej rozbudowanym układom hydraulicznym. Tymczasem te też mają być poddawane okresowej konserwacji. Koniecznie należy zgromadzić na półkach pomieszczenia technicznego filtry hydrauliczne, ponieważ ich wymiana znacznie przedłuża okres działania danej maszyny.

Poszukujesz może innych tego typu idei wiążących się z opisywanym w tym materiale zagadnieniem? Jest na to świetna metoda: kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w tej treści (https://www.schweitzerpolska.pl/pl/7/technologie-i-urzadzenia.html).

Wspomniane filtry oczyszczają płyn, jaki mieści się we wnętrzu urządzeń hydraulicznych, a w rezultacie przyczyniają się też do wydajniejszego ich działania. Sprzedawcy oferują pełny asortyment produktów filtracyjnych, zatem nikt nie będzie mieć trudności z zamówieniem poszukiwanego towaru.