Jak możemy urządzić niepokaźny budynek mieszkalny.

Małe powierzchniowo salony przedstawiają wiele atutów – bywają urokliwe, miłe i ciepłe. Przykro, że z powodu małej powierzchni ich wygoda staje się zminimalizowana. Chata i wnętrze wówczas gdy są nieduże, mogą sprawiać również uczucie ciasnych i zatłoczonych.
Małe kuchnie posiadają wiele mocnych stron – bywają ładne, miłe i ciepłe. Niestety z powodu niewielkiej przestrzeni ich wygoda bywa zminimalizowana. Budynek i pomieszczenie wówczas gdy są niewielkie, mogą sprawiać też wrażenie wąskich i zapchanych.

wnętrze

Źródło: flickr.com

Jednak umiejętne rozplanowanie umeblowania, dobór odcieni i odpowiedniego sprzętu, pozwolą odtworzyć wykorzystaną przestrzeń.

Przeczytaj bez zwłoki wpis spod linku (http://pro-trans.wroclaw.pl/gwinotwanie-ciecie-rur), ponieważ prawdopodobnie zaskoczy Cię to, jak niezwykle fascynujące teksty tam są przedstawione.

Przy urządzaniu niewielkiego lokalu warto pamiętać o niewielu fundamentalnych regułach.

Czytaj również: do nich przede wszystkim – minimalizm, niezaciemnione kolory i dobór mebli, który w jak najmniejszym wymiarze będzie neutralizował niedużą powierzchnię. Metraż mieszkania czy domu jest nam ofiarowany niejako „z góry” i najczęściej nie jesteśmy w stanie zrobić wiele, aby go powiększyć. To, co nam pozostaje, to zrobienie wizualnych wybiegów. Warto pomalować ściany na jasny, delikatny odcień – wytworzy to iluzję dużo większej przestrzeni. Warto skusić się na podłogę w niezaciemnionym odcieniu, a przede wszystkim omijać dużej ilości dekoracji.

W niewielkiej kuchni, z powodu ograniczonej powierzchni, należy zaopatrzyć się w odpowiedni okap, który wciągnie nieprzyjemne zapachy, tłuszcz i niezdrowe związki chemiczne powstające podczas gotowania. Nawet w małej salonu warto oddzielić istotne strefy: przetworów, składowania, zmywania, sporządzania oraz gotowania. Sprytne ich powiązanie pozwoli zużytkować w pełni niewielką przestrzeń w kuchni. W niewielkich domach dobrze będą współgrały także szafki i pulpity na kółkach.
Przydatny link: