Jak można skłonić swe potomstwo do polubienia przeszłości oraz geografii jednocześnie opowiadając jemu o wysepce Kunta Kinte?

Ktoś w przeszłości wspomniał, iż kiedy osobnik zaprzestaje śnić, to umiera. Fantazje są wielokrotnie motorem funkcjonowania, dzięki nim czynimy czasem rzeczy nietypowe, ale często potem jesteśmy ze swojej osoby dumni, iż zdobyliśmy się na przeprowadzenie takiej czy innej aktywności.
Ktoś w przeszłości powiedział, że kiedy osobnik przestaje śnić, to umiera. Marzenia są wielokrotnie silnikiem funkcjonowania, dzięki nim czynimy czasami rzeczy niecodzienne, ale wielokrotnie później jesteśmy z siebie dumni, że zdobyliśmy się na przeprowadzenie tego typu lub innej aktywności.

Czasami jeszcze później, skoro już powiedzieliśmy sobie zwyczajowe „A”, czynimy coś jeszcze odważniejszego poszerzając tym samym granice własnych zdolności.
landszaft - mieszkanie

Autor: Lukasz Dunikowski
Źródło: http://www.flickr.com
fototapety mapa świata

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Wszakże WCześniej od czegoś musimy zacząć. Potrzebujemy jakiegoś bodźca do funkcjonowania. Przykładowo jeżeli pragnęlibyśmy na wzór popularnych podróżników postawić nogę na Czarnym Lądzie, ale brakuje nam trochę zapału, możemy sobie trochę pomóc. Jak? Starczy wyłącznie przykleić na ścianie fototapety mapa świata. Wtedy na co dzień moglibyśmy rozplanowywać swój wyjazd w każdym szczególe. Takowe fototapety mapa świata pomogłyby zaplanować drogę przejażdżki, moglibyśmy także wybrać państwa, które pragnęlibyśmy odwiedzić. A przecież nie musielibyśmy ograniczać się wyłącznie do Afryki. Na czymś takim jak fototapety mapa (florysta.net/kontakt < przejdź na naszą stronę ten odnośnik) świata zauważylibyśmy, że w pobliżu tego lądu jest duża wysepka o nazwie Madagaskar, jakiej o mało jako Polska w przeszłości nie zakupiliśmy od narodu francuskiego.
A kiedy już tak sobie mówimy o niniejszym, iż na ścianie własnego mieszkania, na której przyklejona jest fototapeta mapa świata moglibyśmy zobaczyć niezrealizowane krajowe kolonie, możemy też sprawdzić w jakim miejscu mieści się wyspa Kunta Kinte. Na tej niezamieszkałej dziś wysepce znajdują się aktualnie ruiny pewnego fortu.

Wszakże w jakim miejscu jest ta wyspa o tak pociesznej nazwie? To i niemało innych miejsc mogłabyś obejrzeć, jeśli zainwestujes w fototapety mapa świata. To naprawdę rozbudowuje imaginację, czyż od długiego czasu nie działa przysłowie mówiące o tym, iż podróże kształcą?