Jak oryginalnie zaaranżować mieszkanie w szkle?

Chociaż budowa wymarzonego mieszkania zajmuje mnóstwo czasu i energii, przy dekorowaniu wnętrz wydaje się być dziecinną igraszką. Kto ma już za sobą umeblowanie mieszkania, ten na pewno zgodzi się z tym zdaniem. Podczas budowy mamy jednak ograniczony wybór materiałów. Może to też dlatego, że tą stroną inwestycji zazwyczaj zajmują się mężczyźni, którzy błyskawicznie potrafią zrobić każde zakupy. Stronę stylistyczną zostawia się kobietom, które z wyborem odpowiednich elementów wystroju mają ogromny kłopot.
Chociaż budowanie upragnionego mieszkania pochłania mnóstwo zaangażowania i energii, przy wystroju pomieszczeń zdaje się być dziecinną igraszką. Kto ma już za sobą umeblowanie mieszkania, ten bez wątpienia zgodzi się z tym stwierdzeniem. W czasie budowy mamy przecież ograniczony wybór materiałów. Może to również stąd się wzięło, że tym elementem inwestycji częściej parają się panowie, którzy błyskawicznie potrafią zrobić każde zakupy. Część dekoratorską zostawia się kobietom, które z wyborem właściwych rzeczy mają duży kłopot.

Przede wszystkim, trzeba określić się w jakim stylu zamierzamy urządzać nasz dom. To kluczowa decyzja, która pomoże nam szczegółowo zaplanować następne części tego zadania. W momencie, kiedy będziemy ciągle się zastanawiać lub też zmienni, dekorowanie domu będzie trwać latami. Nie jest to bowiem prosta sztuka, stąd też wielu Polaków zatrudnia do tego dekoratorów.

Lubimy się wybijać z tłumu. Dlatego też, chcemy aby i nasz dom był niepowtarzalny.

Jak sądzisz? Czy ten wątek jest ciekawy? Jeśli tak, to kliknij w link i sprawdź praktyczne informacje – pochłoną Cię całkowicie.

To pozostałość po czasach socjalizmu, kiedy to wszystkie domy wyglądały identycznie, czyli przeciętnie. Teraz, gdy do wyboru mamy tyle ciekawych pomysłów, możemy wybrać każdy styl.

Salon w szkle

Autor: CDN STUDIO – Dekoratornia
Źródło: www.dekoratorniatv.pl

Niezmiernie popularny jest ostatnio styl skandynawski. Scala on prostotę z wygodą. To świetna opcja dla tych, którzy nie znoszą porozkładanych wszędzie bibelotów. Pomieszczenia są utrzymane w kojącej, chłodnej barwie i wspaniale odprężają. Z kolei, ci wszyscy, którzy uwielbiają przepych, mogą zainteresować się stylem barokowym. Drapowane zasłony, ciężkie tkaniny, wymyślne ornamenty i cała masa dodatków to są jego przymioty. W taki sposób urządzony dom na pewno będzie się odróżniał.

Można też postawić na nowoczesny styl, a więc minimalizm w formie, intensywne, nasycone odcienie i nietuzinkowe pomysły. W ten model doskonale wpisują się ściany ze szkła (polecamy stronę parcienaszklo.com.pl w wolnej chwili). Jest to efektowny element dekoracyjny, który dodatkowo optycznie dodaje przestrzeni. Jeśli w naszym domu są schody, możemy zastosować też balustrady szklane (szczegóły pod tym łączem), które efektownie podkreślą nowoczesny charakter naszego wnętrza.