Jak poprawnie segregować śmieci?

Troska o środowisko, jest jedną z najistotniejszych oznak nowoczesności. Aktualnie już w żłobkach uczy się dzieci o konieczności sprzątania odpadków, używania ekologicznych surowców i o segregacji śmieci.
Świadomość, że trzeba dbać o środowisko, okazuje się jedną z najważniejszych oznak postępu. Aktualnie już w żłobkach robi się lekcje maluchom o konieczności sprzątania odpadków, korzystania z ekologicznych surowców i o segregacji śmieci.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Zwłaszcza to ostatnie zagadnienie wydaje się znaczące dla dobra świata. Każdy gatunek surowca posiada inny wskaźnik rozkładu . Z tego powodu różniące się śmieci należy przechowywać osobno. Potem fachowcy z zakładów utylizacji mają uproszczone zadanie przy przetwarzaniu ich na surowce wtórne. to obowiązek porządnego Polaka. Jeśli nie masz pojęcia, które kontenery na odpady odpowiadają jakim typom śmieci, prezentuję ci ten poradnik.

Pojemnik na śmieci w kolorze niebieskim jest zaprojektowany do gromadzenia śmieci z celulozy. Zawsze wrzucaj do niego niepotrzebną makulaturę, taką jak pisma i zeszyty. Musisz też wiedzieć o kilku zastrzeżeniach. Do niebieskiego śmietnika nie możesz wkładać artykułów higienicznych, czyli przykładowo plastry. Nie pasują też kalki, kartony i folia.

Pojemniki na odpady w odcieniu słonecznym służą do gromadzenia plastiku. Nie zapominaj o zgniataniu odpadów (np. opakowań) nim się ich pozbędziesz. Nie należy składować w nich kanistrów po olejach i sprzętu AGD. Ten zakaz obejmuje też opakowania po medykamentach. Inaczej to wygląda biorąc pod uwagę pojemnikipojemniki (skorzystaj z oferty na pojemniki metalowe producent – www.pojemniki-metalowe.com/)y medyczne.

Czerwone kontenery na odpady nadają się do aluminium . Wrzucaj tam puszki po napojach, płytki i podobne niewielkie elementy. Zabronione jest wyrzucanie do nich baterii (są składowane oddzielnie) i puszek pod ciśnieniem. Pojemniki plastikowe na wodę również są szeroko stosowane.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Biały pojemnik na śmieci nadaje się do wyrzucania szkła niekolorowego,a z kolei zielony – do kolorowego. Nie rozbijaj rzeczy przed pozbyciem. Do śmietnika nie wolno wkładać porcelany, okien zwykłych i od auta, naczyń żaroodpornych i żarówek. Szczególnie dotyczy to neonówek, bo posiadają trujące substancje. oczyszczanie (poznaj co ma do zaproponowania Mar Agency Sp. z o o)

To tyle zasad. Trzeba dorzucić jeszcze, że daltoniście na ratunek oczywiście przyjdą czytelne napisy na pojemnikach. Życzę przyjemnego segregowania!