Jak się najlepiej wyspać? Zacznijmy od wyboru właściwego miejsca na sen, bez tego nie warto podążać dalej

Dobry sen jest podstawą dobrego funkcjonowania i pełnego zdrowia psychicznego i fizycznego. Człowiek źle śpiący to człowiek zły, z pretensjami, który oburza się na wszystko dookoła. Tak to wygląda, gdyż każdy potrzebuje chociaż kilka godzin spokojnego snu. Dla jednych to będzie dziesięć, dla innych wystarczą cztery godziny snu, to jednak nieistotne, gdyż istotniejsze jest to, jak pościelimy, jak przygotujemy posłanie, czy będzie wygodne, czy może zupełnie niedostosowane do naszych potrzeb.
Dobry sen jest podstawą dobrego samopoczucia i pełnego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Człowiek źle śpiący to człowiek zły, z pretensjami, który oburza się na wszystko i wszystkich. Tak to wygląda, ponieważ każdy z nas potrzebuje chociaż paru godzin dobrego snu. Dla jednych to będzie dziesięć, dla innych cztery godziny snu, to jest jednak nieważne, albowiem istotniejsze jest to, jak nasze łóżko sobie sami pościelimy, jak przygotujemy posłanie, czy będzie wygodne, czy może zupełnie nieodpowiednie, nieprzystosowane do naszych potrzeb.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Można testować wiele sposobów, sprawdzać różne łóżka, miejsc w domu, gdzie najlepiej jest ustawić łóżko, a i tak wszystko skumuluje się do kwestii dobranego dobrze materaca. Powie to każdy, kto próbował różnych sposobów, kto szukał najlepszego sposobu, żeby móc zawsze się porządnie wyspać. Nie ma lekko, nie ma prostych decyzji, tak się mówi, lecz w tym temacie istnieje wspaniały sposób, by pokochać naprawdę każdą noc, gdyż sen będzie głęboki i przyjemny. Odpowiedzią są materace piankowe – https://www.meblemagnat.pl/materace-piankowe (https://www.meblemagnat.pl/materace-piankowe)będzie na przykład materac z pisanki wysokoelastycznej. Idealnie potrafi się dopasować do ciała, co wpływa na dobra podparcie kręgosłupa, co w konsekwencji gwarantuje bardzo dobry wypoczynek i spokojny sen. Jednocześnie, taki materac daje odpowiednią wentylację, czyli pozwala oddychać skórze, nie absorbuje potu. Nie można tego na przykład powiedzieć o materacach lateksowych. Bardzo dobrym wyborem będzie też materac z pianki termoelastycznej. Pianka termoelsatyczna

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

charakteryzuje się szeregiem zalet, jest termowrażliwa, znaczy to, że reaguje na temperaturę ciała. Takie ciepło przechodzi do wnętrza materaca, a to powoduje, że jego powierzchnia mięknie.

To w konsekwencji znaczy, że tego typu materac dostosowuje się do potrzeb każdego użytkownika. Są zaprojektowane po to, by dopasować się do kształtów ciała człowieka. Następnym ulepszeniem jest redukcja nacisków, a to znaczy, że w nocy nie musimy zmieniać tak często pozycji snu. Pamiętajmy, że w aspekcie snu nie warto chodzić na kompromisy, powinniśmy dobrze się wyspać, reszta nie ma znaczenia. Z tą myślą tak dobierajmy materac, by służył nam jak najlepiej. Najbardziej korzystny więc wybór to materac piankowy.