Jak sprawnie i szybko zająć się drobnymi awariami, które pojawić się mogą w czasie używania pralki

Jednym z najważniejszych urządzeń w każdym domu są pralki. Przez lata ewoluowały one od wersji ze zwykłym bębnem do nowoczesnych, wyposażonych w skomplikowane systemy sterowania pralek automatycznych. Obecnie ogromna większość dostępnych na rynku pralek jest właśnie z tej grupy, i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie może się coś zmienić. Jednak automatyczne pralki, jak każdy inny sprzęt, co jakiś czas może się zepsuć.
Jednym z najważniejszych sprzętów w każdym domu są pralki. Przez kilka dekad rozwijały się od wersji bębnowych do wydajnych, wyposażonych w zaawansowane układy sterujące pralek automatycznych. Dzisiaj ogromna większość sprzedawanych obecnie pralek jest z tej właśnie rodziny, i nic nie wskazuje na to, że w nadchodzących latach coś się zmieni. Jednak automatyczne pralki, jak wszystkie inne sprzęty, co jakiś czas lubi się popsuć.

North

Autor: North
Źródło: http://north.pl
Dla większości osób będzie to wystarczającym powodem do tego, aby zamówić fachowca, lecz jak się okazuje, jest sporo usterek, przy których można sobie samodzielnie dać radę. Oczywiście jeżeli zacznie przeciekać bęben lub spali się układ elektroniczny, to bez pomocy profesjonalisty przeważnie się nie obejdzie, szczególnie w przypadkach, gdy nie do końca wiadomo, co się stało. Ludzie pracujący przy naprawie takich urządzeń bardzo dobrze się orientować, w jakich miejscach coś się mogło zepsuć, dysponują również odpowiednimi urządzeniami diagnostycznymi, przy pomocy których szybciej zlokalizują awarię.

Jest jednak sporo usterek, z którymi osoba z minimalnymi zdolnościami manualnymi bez większych problemów da sobie radę. Jednym z najczęściej występujących kłopotów jest zerwanie jednej z uszczelek. Awaria ta jest prosta do diagnozy, gdyż po prostu pralka przecieka. Nową uszczelkę znaleźć można w każdym sklepie z częściami do sprzętu AGD, albo jeżeli nie będzie żadnego w okolicy, to złożyć zamówienie w jednym ze sklepów internetowych. Jak już nowa uszczelka dotrze do nas, to trzeba będzie na początku ściągnąć starą. Różnie to wygląda w różnych modelach pralek, na pewno pralki Gorenje będą wymagały innego podejścia, niż modele firmy Bosch czy Amica. Jeżeli ktoś będzie to robił pierwszy raz, to powinien dokładnie zapamiętać, lub wręcz zapisać kolejność elementów. Bardzo się to przyda przy składaniu wszystkiego z powrotem, już po włożeniu nowej uszczelki.

Aby przeczytać kolejny ciekawy artykuł na wybrany temat, kliknij w widoczny link — pod nim znajdziesz dużo wiadomości.

Drugą często występującą awarią jest spalona grzałka, tu także nie powinno być dużego problemu z jej wymianą.