Jak urządzić wnętrze?

Każdy z nas, zanim podejmie decyzję odnośnie zakupu nowych mebli jest mniej więcej zorientowany czego potrzebuje. Jednak mimo wszystko dość często popełniamy błędy. Czego unikać, na co zwrócić uwagę przed zakupem?
Każdy z nas, zanim zdecyduje się na kupno nowych mebli jest mniej więcej zorientowany czego potrzebuje. Jednak mimo wszystko czasami końcowy efekt nie spełnia wymaganych oczekiwań. Czego unikać, na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Blat regału

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Najbezpieczniej jest kierować się w całym przedsięwzięciu ogólnie znanymi zasadami. Aranżację salonu najlepiej jest zacząć od koloru ścian. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się jasne kolory – delikatna szarość czy kamienny beż.

Jeśli spodobał Ci się analizowany artykuł, kliknij ten odnośnik – z pewnością również warto zobaczyć tutaj (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/plytki/plytki-podlogowe) jeszcze jeden interesujący post.

Jeśli dysponujemy większym metrażem możemy zdecydować się na ciemniejsze barwy, jednak nie nasycone. Amarant najlepiej wygląda w formie dodatków – np. zasłon. Na ścianach szybko się znudzi.

Meble do pokoju dziennego to inwestycja na dłuższy czas, z tej przyczyny dobrze jest zdecydować się na modele, które odnajdą się się w zasadzie w każdym stylu i nie znudzą nam się przez długie lata.

Czy to oznacza tak ulubioną przez polski naród zachowawczość? Absolutnie nie. Fakt, może i nie jesteśmy krajem, który ma rozwiniętą kulturę urządzania wnętrz, ale ochoczo zaczynamy to zmieniać. Uświadomiliśmy sobie, że czasem warto przeznaczyć

Czerwone meble

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

fundusze na designerski fotel, a wnętrze stanie się nowoczesne i niebanalne. Na wielkie brawa zasługuje Softline, duńska firma wpasowująca się we wszystkie aspekty nowoczesnego stylu życia. Jest to znany dostawca mebli nietuzinkowych, niesamowicie wygodnych, o wysokiej jakości. Więcej w tym temacie można przeczytać i zobaczyć na tej stronie: meble softline.

W ofercie firmy spotkać można bogaty wybór modnych sof i foteli. Marka tworzy kolekcje z myślą o prywatnych odbiorcach, jak i przestrzeniach publicznych na całym świecie. Softline wyróżniają na tle innych marek kolory i forma. Proste, nowoczesne fotele, pokryte wszelkimi tkaninami, w energetycznych, żywych kolorach. Hitem marki są modułowe sofy, o wspaniałym komforcie siedzenia i elastycznej możliwości konfiguracji. Skandynawowie to absolutni mistrzowie designu. Czy kryształowe, pałacowe żyrandole (polecamy nowoczesne lampki nocne) mogą ”zagrać” w minimalistycznym, prostym wnętrzu? Ależ tak! Zasada ta działa również w przeciwną stronę – antyki, meble z „duszą” w sąsiedztwie, prostej w formie, zielonej sofy przestaną być tak ponure i przytłaczające.