Jak wielokrotnie trzeba robić przegląd klimatyzacji, aby cieszyć się z małej temperatury w samochodzie w gorące dni?

Żeby klimatyzacja w samochodzie efektywnie działała nawet w czasie największych upałów, to trzeba o nią się troszczyć i wykonywać rutynowe przeglądy.
Przegląd klimatyzacji warto jest wykonać kilka tygodni przed wystąpieniem upałów, gdyż możemy to wtedy wykonać bez nerwów oraz gdy konieczna będzie jakakolwiek naprawa, to do początkowych upałów uda się na pewno uruchomić klimatyzację.
Aby klimatyzacja w samochodzie efektywnie funkcjonowała nawet w czasie ogromnych upałów, to trzeba o nią się troszczyć i robić rutynowe przeglądy.
Przegląd klimatyzacji należałoby wykonać parę tygodni przed pojawieniem się upałów, ponieważ możemy to wówczas wykonać bez nerwów i gdy konieczna będzie jakaś naprawa, to do pierwszych upałów uda się na pewno uruchomić klimatyzację.

Palety

Autor: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym serwisy teraz mają mały ruch i usługa wykonywana będzie taniej, bardziej szczegółowo i bez pośpiechu. Na przegląd powinni także zdecydować się ci kierowcy, którym wydaje się, że ich klimatyzacja pompy ciepła kielce działa prawidłowo. Efektywność klimatyzacji przeważnie jest zależna od ilości chłodniczego czynnika, zatem gazu R134a. Tym czynnikiem jest napełniany układ. Klimatyzacja nie będzie prawidłowo działała, jeśli czynnika będzie za mało albo za wiele. Jeśli czynnika jest za dużo, może dojść do uszkodzenia sprężarki. Specyfika wspomnianego gazu jest taka, że mimo zupełnej szczelności układu przez rok może ubyć ok. 10 do 15% czynnika.
drzwi - selfie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Wtedy sprawność klimatyzacji o wiele obniża się oraz sprężarka musi pracować dużo dłużej, aby był osiągnięty właściwy rezultat. Jeśli tego typu czynnika będzie bardzo niewiele, to pomimo nieustannej pracy sprężarki nie będziemy mogli osiągnąć odpowiednio małej temperatury, a bardziej znaczące obciążenie jednostki napędowej będzie powodować znaczący wzrost zużycia paliwa. Klimatyzacja nie jest to narzędzie nie wymagające obsługi i wymaga systematycznej konserwacji oraz serwisowania. Przegląd klimatyzacji robić najkorzystniej raz w roku lub raz na 2 lata. Do tego, żeby serwisować klimatyzację jest niezbędny specjalistyczny sprzęt, który posiadają obecnie wszystkie ASO i wiele serwisów niezależnych. Te serwisy mają urządzenia, żeby napełnić klimatyzację gazem R134a.

W gorszej sytuacji są ci właściciele klimatyzacji, które działają na starym i zabronionymi już gazie R12, który używany był do początku 90-tych lat. Aktualnie układ tego typu przerobić trzeba na nowy gaz, a kosztuje to niezwykle dużo, bo od 1000 do aż 2,5 tysiąca złotych.