Jak wybrać dach, aby nie zrujnował naszego budżetu i co wykonać, aby ciepło nie uciekało poprzez poddasze?

Gdy wybieramy gotowy projekt domu, powinniśmy zwracać uwagę na zaplanowane przez architekta pokrycie i rodzaj dachu i jego kształt. Tego typu dach powinien nam się podobać nie jedynie pod względem estetycznym, ale musi także odpowiadać wymaganiom lokalizacji działki.
Kiedy przeglądamy katalogi z gotowymi projektami budynków niezwykle rzadko zwracamy uwagę na pokrycie dachowe, które było zaplanowane przez projektanta.
Gdy wybieramy gotowy projekt budynku, powinniśmy zwracać uwagę na zaplanowane przez architekta pokrycie oraz typ dachu i jego kształt. Taki dach powinien nam się podobać nie jedynie pod względem estetycznym, ale musi również odpowiadać wymaganiom lokalizacji działki.
Kiedy przeglądamy katalogi z gotowymi projektami domów bardzo rzadko zwracamy uwagę na pokrycie dachowe, które zostało zaplanowane przez architekta.

grzejnik

Autor: Municipal Archives of Trondheim
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej zdecydować się na surowiec wytrzymały, który jest odporny na działanie czynników pogodowych. Materiał powinien być także mrozoodporny i długowieczny. Takie dachy mogłyby być pokryte dachówką ceramiczną. To właśnie od pokryciowego materiału i w odpowiedni sposób zastosowanej izolacji będzie zależała temperatura na poddaszu. Jeżeli nie chcemy, aby w lato było na strychu upalnie a zimą chcemy, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz, musimy wybrać materiał, który jest relatywnie ciężki oraz nie pozwala na łatwe przenikanie chłodnego i ciepłego powietrza. To zadanie dobrze wykona ceramika w połączeniu z ociepleniem z mineralnej wełny, która posiada odpowiednią grubość. W ten sposób zapewniona termoizolacja idzie w parze z izolacją akustyczną, która jest niezwykle ważna dla luksusu kompletnego domu.
Gdy inwestor podejmie już decyzję o typie pokrycia dachowego, wtedy musi pod tym kontem przyglądnąć się także projektom gotowym. Większość z takich projektów z góry określa rodzaj materiału zastosowanego na dach, ponieważ ma to bardzo duży wpływ na techniczne rozwiązania. Te techniczne rozwiązania to może być przekrój krokwi oraz innych składników więźby.

Co poniektóre rodzaje dachów ograniczają bardzo wybór pokrycia. Zwłaszcza wymagający jest tu dach płaski.

Skoro przeglądasz ten artykuł, to oznacza, że omawiany temat nieprawdopodobnie Cię zaciekawił. Jeśli tak naprawdę jest, to wejdź tutaj i przejrzyj praktyczne źródła.

Projekt zawiera tego typu wskazówki, które obowiązują następnie tak przedsiębiorcę jak i dekarzy.