Jak wybrać najlepsze meble łazienkowe?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym najczęściej nie ma dużej ilości mebli. Projektując ją raczej się zwraca uwagę na wannę, umywalkę i wybór kafelek, a zdecydowanie mniej na jedną czy dwie szafki. Tymczasem nie ma żadnego problemu, żeby w ogólny projekt łazienki włączyć również meble, dostosowując je stylistycznie i kolorystycznie do koncepcji pomieszczenia.
Łazienka jest pomieszczeniem, w którym przeważnie nie będzie dużej ilości mebli. Projektując ją raczej się zwraca uwagę na umywalki, wanny i wybór kafelek, a znacznie mniej na kilka małych szafek. Tymczasem nie ma żadnego problemu, aby w ogólną koncepcję łazienki włączyć również meble, dobierając je kolorystycznie i stylistycznie do ogólnej koncepcji.

Jeszcze do niedawna, kiedy nie było takiego wyboru, królowały białe meble łazienkowe. Lecz w obecnych czasach meble łazienkowe przypominają coraz częściej te, jakie są wstawiane do pokojów gościnnych. W zasadzie można je kupić w dowolnym kolorze, do zrobienia korpusów szafek można użyć jednej z kilkudziesięciu drewnopodobnych płyt. Frontów jest jeszcze większy wybór, w lepiej zaopatrzonych sklepach meblowych można znaleźć ich taką ofertę, że samo oglądanie zająć może sporo czasu. Coraz popularniejsze zaczynają być także meble wykonane ze szkła, aluminium i metalu. Cechuje je ciekawa stylistyka i wzornictwo i bardzo dobrze będą się one nadawać do nowoczesnego domu.

Kupując meble do łazienki należy pamiętać o paru ważnych sprawach. Rzecz jasna styl i kolorystyka dla wielu są najważniejsze, ale należy mieć świadomość tego, że łazienka jest pomieszczeniem wilgotnym. Niezabezpieczone przed wilgocią meble po krótkim czasie użytkowania ulec mogą zniszczeniu, szczególnie to dotyczy miejsc mających styczność z wodą, na przykład takich jak szafki pod umywalkę. Jeżeli szafka taka wykonana będzie ze zwykłej płyty meblowej, niczym nie zabezpieczonej, to wystarczy kilka razy wylać wodę i już może zacząć pęcznieć. Z tego też powodu szafki takie powinny być albo wykonane z płyt które są odporne na wilgoć, lub zabezpieczone przed działaniem pary wodnej i wody. Ciekawym pomysłem na przykład może być pomalowanie mebli specjalnymi farbami które porządnie mogą je zabezpieczyć, a przy tym nadadzą oryginalny, interesujący połysk. Powinno się pamiętać o takich zabezpieczeniach, gdyż przez to meble (zdjęcia) będą dłużej służyły..