Jak wybrać najlepszy telewizor do swojego mieszkania czyli szybki przegląd oferowanych obecnie telewizorów

Jednym z częściej używanych urządzeń elektronicznych w naszych domach i mieszkaniach stały się telewizory. W ostatnim czasie bardzo zmieniły się technologie wykorzystywane przy ich produkcji, miejsce wielkich, pękatych modeli z kineskopową lampą zajęły zgrabne, płaskie modele LED, LCD albo plazmowe. Wszystkie one podobnie wyglądają, ale dane modele różnią się dość znacznie możliwościami, jakością obrazu i parametrami, a co za tym idzie, również cenami.
Jednym z najczęściej używanych urządzeń elektronicznych w naszych domach i mieszkaniach stały się telewizory. W ostatnich latach bardzo uległy zmianie technologie wykorzystywane przy ich produkcji, miejsce potężnych, pękatych odbiorników z kineskopową lampą zajęły płaskie, bardzo zgrabne telewizory LCD, LED albo plazmowe. Wszystkie one podobnie wyglądają, lecz dane modele różnią się dość znacznie funkcjonalością, obrazem i parametrami, a co będzie się z tym wiązać, także cenami.

telewizor

Autor: Philips
Źródło: Philips
Najtańsze i przez to najczęściej wybierane są telewizory samsung – więcej – posiadające matrycę LCD. Jakość wyświetlanego obrazu w nich najwyższej jakości nie będzie, mają także wąskie kąty widzenia, lecz dla osób nie mających wielkich wymagań świetnie będą spełniać swoją rolę. Bardzo dużym plusem telewizorów zrobionych w tej technologii jest cena, dzisiaj całkiem przyzwoity samsung tv o przekątnej czterdziestu cali można kupić za mniej niż dwa tysiące złotych, co tak naprawdę parę lat temu było nie do pomyślenia – telewizory Sony.

Znacznie lepszą jakość obrazu, ładniejsze odwzorowanie czerni i jakość barw zapewniają telewizory plazmowe. Są one nieco droższe od urządzeń LCD, ale zapewniają znacznie lepsze parametry, co na pewno zauważą wielbiciele dobrego filmu czy amatorzy sportu. Nie ma w nich również problemów z kątami widzenia, dzięki czemu obraz będzie zawsze widoczny z każdego miejsca w pomieszczeniu, oraz z rozmazywaniem przy dynamicznych scenach.

telewizor

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Niezwykle popularne pośród klientów z tej grupy telewizorów są telewizory sony, ta właśnie firma od lat przoduje jeśli chodzi o zastosowanie w swoich telewizorach najnowszych technologii. Najdroższymi, choć zyskującymi bardzo dużą popularność urządzeniami są telewizory z matrycą LED. Łączą w sobie one wszystkie zalety poprzedników, a poza tym są bardzo cienkie, przez co świetnie będą się prezentować w nowoczesnych salonach.

Jeśli masz zamiar być na bieżąco w tym wątku, to spodoba Ci się najnowsza publikacja (https://www.driveoo.pl/lokalizacja-pojazdow-osobowych/). Poczytasz o niej pod zaznaczonym tu linkiem. A jeśli będziesz miał komentarze, chętnie na nie odpiszemy!

Telewizory LG wykorzystujące tę technologię cały czas są dość drogie, ale różnice pomiędzy innymi odmianami cały czas się zmniejszają i można się spodziewać, że w najbliższym czasie ceny mogą spaść – idź na stronę.