Jak wybrać wewnętrzne drzwi do swego domku?

Aranżując wnętrza, koncentrujemy się najczęściej na kolorystyce ścian, podłogach i sprzętach, trochę „po macoszemu” traktując dobór wewnętrznych skrzydeł.
Zupełnie nie słusznie – w końcu mają one olbrzymie znaczenie dla wyglądu naszych pomieszczeń.
Urządzając wnętrza, skupiamy się często na kolorystyce ścian, posadzkach jak też sprzętach, troszkę „po macoszemu” traktując dobór drzwi wewnętrznych.
Całkiem nie słusznie – w końcu mają one olbrzymie znaczenie dla wyglądu pomieszczeń.

Meble Ikea

Autor: kimubert
Źródło: http://www.flickr.com
Stosownie dopasowane wewnętrzne skrzydła nie jedynie wpłyną na estetyczne walory domowej przestrzeni, ale też na jej funkcjonalność. Z tej przyczyny, gdy przewidujesz gruntowny remont bądź aranżujesz nowe mieszkanko, zastanów się, jakiego rodzaju wewnętrzne drzwi (zabudowy szklane) spełnią Twe oczekiwania tak praktyczne, jak również wizualne.
Garaż

Autor: Tabal
Źródło: Tabal
Miejmy na uwadze, że drzwi mają spełnić oczekiwania mieszkańców – zapewnić wygodny tzw. ciąg komunikacyjny a także uwydatniać styl mieszkania. Ażeby wyselekcjonować model, który wpisze się w gusta oraz potrzeby całej rodzinki, powinniśmy się zastanowić, czy interesują nas drzwi klasyczne, czy może modne dzisiaj wewnętrzne drzwi harmonijkowe albo przesuwane. Pierwsze bez ustanku cieszą się największym powodzeniem. Nic w tym zadziwiającego, albowiem wspaniale się prezentują w każdym wnętrzu, natomiast ich paleta odcieni i wzornictwo są całkiem bogate. Jeśli wybierzemy ten wariant wewnętrznych drzwi, musimy podjąć decyzję, w którą stronę mają się otwierały – w prawo, czy też w lewo jak też, czy na zewnątrz, czy raczej do środka wnętrza. Jeśli nie masz pewności co do parametrów wybranych skrzydeł – najlepiej zapytaj mailowo producenta drzwi.

Choć ostateczna decyzja zależeć będzie od naszych upodobań, powinniśmy wziąć pod uwagę rozmiar korytarza. Jeżeli rozporządzamy wąskim korytarzem, korzystniej będzie wybrać drzwi otwierane w stronę pokoju.