Jak wykorzystywać energię odnawialną przez cały rok?

Energia słoneczna nagromadza się w ziemi, w wodach oraz w powietrzu. Aktualnie możemy ją zużywać przy pomocy tzw. pompy ciepła i przez cały rok użytkować ją do nagrzewania jak też podgrzewania wody. Wykorzystanie pompy ciepła w ogóle nie wymaga zastosowania komina!
Energia słoneczna nagromadza się w ziemi, w wodach gruntowych a również w powietrzu. Aktualnie możemy ją zużywać przy pomocy tak zwanej pompy ciepła i przez cały rok użytkować ją do nagrzewania oraz podgrzewania wody. Użycie pompy ciepła wcale nie wymaga użycia komina!

pompa ciepła

Autor: Isle of Man Government
Źródło: http://www.flickr.com
Taka pompa wykorzystuje w główne mierze odnawialne źródła zasilania a także nie powoduje żadnej emisji trujących substancji. Trzeba mieć na uwadze, iż pompy ciepła zużywają małą ilość energii elektrycznej (ok. 25 procent mocy pompy). Oznacza to, że procent całkowitego zapotrzebowania na energię pokrywa energia uzyskana bezpłatnie ze środowiska .

Czy nie myślisz, że informacje na omawiany temat mógłbyś odnaleźć także na innym serwisie? Naturalnie, że tak – wejdź tutaj, a ujrzysz tam sensowny serwis www (http://suninvest.pl/).

Wzrastające koszta energii elektrycznej i coraz wyższe obciążenie przyrody dają wyraźny znak: czas najwyższy by zacząć myśleć o opcjonalnych formach pozyskiwania energii. To energia odnawialna jest energią przyszłości, a pompy ciepła są doskonałym rozwiązaniem by efektywnie wykorzystywać tę bezpłatną energię (więcej w temacie: instalacja pompy ciepła). W tenże sposób zdołamy być nie tylko w wyższym stopniu niezależnym, ale też chronić środowisko naturalne.

W sklepach znajdziemy przyrządy, użytkujące energię tak z powietrza, z gruntu jak także z wód gruntowych, w związku z tym podejście można dopasować do swych oczekiwań, wymagań jak też do warunków w których będzie wykonywać pracę pompa ciepła. W sprzedaży dostępne są pompy ciepła określone do niewielkich domostw jednorodzinnych oraz do obiektów przemysłowych, zarówno do budynków nowo budowanych jak i budynków modernizowanych.

Pompy ciepła to narzędzia funkcjonujące na podobnej zasadzie jak schładzarka bądź klimatyzator.kliknij w źródło deska jesionowa deska jesionowaIch zamiarem nie jest jednakże odebranie ciepła od owoców czy jogurtów ukrytych w chłodziarce, ale dostarczenie ciepła, czyli to, co lodówka robi na wymienniku umiejscowionym z tyłu obudowy (czytaj tu ). W dużym skrócie, pompa ciepła biorąc 1 kWh energii elektrycznej bierze z otoczenia 1-4 kWh gorąca, a następnie w łącznej liczbie 2-5 kWh przekazuje to ciepło do otoczenia. Pompa ciepła zapewnia sporzej gorąca, niż zużywa energii i stąd jest tania w eksploatacji (mówi się, że ma wskaźnik wydajności rzędu 2-5). W związku z tym uważa się, iż takowe pompy ciepła są odnawialnym źródłem prądu (znaczącą część gorąca oddawanego do budynku czerpią z otoczenia).